13:36, 3 березня 2020 р.
Коронавірус уже тут: як не захворіти та чому маски не допоможуть - пояснення МОЗ
Щоб уберегтися від коронавірусу, потрібно часто мити руки або використовувати антисептичні засоби й не контактувати з людьми, у яких є симптоми гострих респіраторних інфекцій, розповів заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Українцям, які не мають гострого респіраторного вірусного захворювання, не рекомендують купувати хірургічні маски, адже це може призвести до дефіциту на рівні країни. Про це 3 березня під час брифінгу повідомив головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Не треба використовувати засоби індивідуального захисту, а саме хірургічні маски, тоді, коли вони не потрібні. Оскільки це створює фальшиву оману свого захисту і не запобігає або не дозволяє використовувати інші ефективні профілактичні методи профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань, до яких відноситься й коронавірус", – сказав Ляшко.
Він додав, що насамперед потрібно часто мити руки, а якщо немає такої можливості, то обробляти їх антисептичними засобами.
"Також ми повинні дотримуватися ізоляції або не контактувати із хворими із симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції, а якщо відбувається контакт, то ми повинні знаходитися за 1,5–2 метри від цієї людини. Хвора людина із симптомами – це саме та людина, яка потребує одягання хірургічної маски, щоб зменшити відстань, на яку поширюється збудник інфекційної хвороби... Не використовуйте засоби індивідуального захисту, оскільки їх закупівля у великих кількостях, які будуть лежати по квартирах, призведе до того, що ми не матимемо на глобальному рівні хірургічних масок, коли в лікарнях буде вводитися масковий режим, у нас не буде де їх придбати", – зазначив заступник міністра.
Ляшко підкреслив, що маску повинна надівати людина із симптомами гострої респіраторної хвороби, щоб унеможливити поширення захворювання серед здорових людей.
Заступник міністра додав, що такі рекомендації закликали розповсюджувати представники Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 почався у грудні 2019 року з китайського Уханя.
Європейський союз 2 березня змінив рівень ризику поширення коронавірусу SARS-CoV-2 з "помірного" на "високий".
Станом на початок доби 3 березня жертвами нового вірусу у КНР стало 2943 людини. Кількість виявлених випадків зараження загалом становила 80 151. Протягом доби з лікарень було виписано 2742 людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 2 березня за межами материкового Китаю зареєстровано 8774 випадки зараження коронавірусом у 64 країнах. Летальних – 128.
3 березня в Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. SARS-CoV-2 виявили у чоловіка із Чернівців, який наприкінці лютого повернувся з Італії.
Підписуйтесь на наш Telegram канал канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Читайте також: В Ужгороді журналісти відвідали відділення лікарні, куди в разі підозри на коронавірус привозитимуть громадян (ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Чи міняєте ви плани на закордонні поїздки через коронавірус у інших країнах?
проголосувало 76 відвідувачів
Так
64,5%
Ні
35,5%
Останні новини
12:22
Вчора
Оголошення
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...