Гаджетоманія – невиліковна хвороба або стиль майбутнього життя? (ФОТО)

Світ навколо нас розвивається дуже швидко: новітні технології міцно ввійшли в повсякденне буття. Часто день починається із смартфона, та й закінчується так само в руках із гаджетом. Протягом дня ми постійно перевіряємо, читаємо, серфимо, «лайкаємо», обговорюємо та пишемо. А поруч з нами зростають наші діти, які, традиційно, беруть приклад з батьків. І якщо ми «залипаємо» в гаджетах вже із сформованою психікою, то що відбувається з дітьми?

Ці та багато інших проблем днями обговорювали в Фонді Андрія Півня в рамках семінару-практикуму для батьків «STOP гаджет: як не втратити дитину у віртуальному світі». Запрошені психологи та спеціалісти із комунікацій розповідали щодо причини надмірного захоплення дітей гаджетами, ефект від тривалого їх використання, а також про попередження негативних наслідків використання цифрових девайсів дітьми.

Гаджетоманія – невиліковна хвороба або стиль майбутнього життя? (ФОТО), фото-1

Засновник Фонду Андрій Півень, батько трьох дітей, розповів, що проблема надмірного використання гаджетів дуже турбує батьків. Але ми звикли порівнювати все із своїм власним дитинством, а наші діти ростуть вже зовсім за інших умов.

«Це вкрай важлива тема для багатьох батьків. Тому я разом із дружиною ці дні також навчався тут ефективній взаємодії з дітьми в цифровій сфері», - зауважив меценат.

Про спілкування зі своєю дитиною, батьківсько-дитячу прив’язаність та авторитет, спільне навчання та розвиток - розповідали психологи-тренери Школи психологічної компетентності батьків «Династія».

«Спілкуйтесь з дитиною. Навчайтесь самі та навчайте її вести повноцінний діалог. Заповнюйте розмовами з дитиною будь-який вільний час, але так, щоб їй це було цікаво», - наголосив Олександр Потєряхін, засновник «Династії».

Ірина Мостова, психолог-тренер «Династії» вважає, що діти повинні мати час на те, щоб іноді нудьгувати.

«Тому що здібність самостійно себе розважати (а точніше – самому знаходити собі заняття) – вкрай важливе вміння для розвитку самостійності, креативності та вміння вирішувати проблеми. Боротьба із нудьгою вчить спиратися на власні ресурси, а не на допомогу інших», - зауважила психологиня.

Керівник Фонду Андрія Півня, кандидат наук з державного управління Олена Корольчук переконана, що «дружба» сучасних дітей з гаджетами потребує пильної батьківської уваги від найпершого «знайомства».

«Разом з тим, батькам потрібно особливозважати на емоційний розвиток дитини, становлення її комунікаційних навичок, а такожна формування теплих сімейних стосунків, побудованих на довірі», - впевнена вчена.

Гаджетоманія – невиліковна хвороба або стиль майбутнього життя? (ФОТО), фото-2

Анна Головицька, психолог-тренер, вважає, що безглуздо демонізувати гаджети, робити з них ворога.

«Наші діти – це не ми в дитинстві. Дорослі (батьки, старше покоління) не мають досвіду виховання дітей в умовах діджиталізації, цифрової ери», - підкреслила тренерка.

По закінченню заходу учасники ще довго не могли розійтись, обговорювали власні ситуації, спілкувалися з психологами. Семінар-тренінг викликав неабиякий ажіотаж серед батьків та вчителів, і в Фонді запевняють, що подібні заходи будуть проводити постійно.

«Ми вивчаємо запити від ужгородців, спілкуємося щодо проблем не тільки міста як великого спільного дому, а й таких вузьких, але вкрай важливих питань. Адже наші діти, як би банально це не звучало, й справді наше майбутнє. І їх успіх ми маємо закласти вже зараз, на етапі розвитку», - впевнений Андрій Півень, засновник Фонду.

Більш детальну інформацію про заплановані заходи та постійні фахові консультації психологів, юристів можна дізнатися:

Благодійний фонд Андрія Півня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
227 переглядів в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі