ЗНО 2020: що варто знати про тестування

3 лютого розпочалася реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. НВ розповідає все, що потрібно знати про цьогорічне тестування.

Що таке ЗНО:

Зовнішнє незалежне оцінювання — іспити у вигляді тестування, результати яких зараховуються і як результати державної підсумкової атестації, і як результати вступних іспитів до закладів вищої освіти.

Хто має складати ЗНО:

У 2020 році ЗНО мають складати майбутні вступники до закладів вищої освіти, а також випускники старшої школи, учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіту і проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Випускники шкіл 2020 року та учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які у 2020 році здобудуть повну загальну середню освіту, повинні скласти ЗНО з української мови і літератури (це один тест); математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) — на вибір випускника; навчальний предмет на вибір випускника (математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови).

Випускники шкіл 2020 року, які вступають до вишів можуть скласти ЗНО не більше, ніж з чотирьох предметів, причому тестування з української мови та літератури є обов’язковим.

Випускники шкіл минулих років, які вступають до закладів вищої освіти, теж можуть скласти тести не більше ніж з чотирьох навчальних предметів на вибір: українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія. Однак для них обов’язкових предметів немає.

З усіх навчальних предметів, буде встановлено результат за шкалою 100−200 балів, а з предмети для державної підсумкової атестації також будуть оцінені за шкалою 1−12 балів.

Як зареєструватися на ЗНО:

Реєстрація на ЗНО-2020 триває з 3 лютого по 24 березня.

Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів мають зареєструватися на проходження ЗНО у своєму закладі освіти (це потрібно зробити до 17 березня 2020 року).

Для реєстрації потрібні наступні документи:

Копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім'ям та по батькові). Якщо у вас ID-картка, в ній немає серії документу. У такому випадку відповідне поле в реєстраційній формі треба залишити порожнім. Якщо паспорт з якихось причин (наприклад, у випадку проживання на окупованих територіях) відсутній можна подати інший документ, зокрема, копію свідоцтва про народження, копію паспорта чи іншого документу, який посвідчує особу (для іноземців або осіб без громадянства), копію довідки про звернення за захистом в Україніабодовідку із закладу освіти з фотокарткою.

Дві однакові фотокартки для документів розміром 3×4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері).

Реєстраційна картка, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом Зареєструватися або звернутися по допомогу до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

Може також знадобитися:

медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання; копія свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для тих, у документах яких є розбіжності в персональних даних); копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для тих, хто подає документи, оформлені іноземною мовою); заява щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного (их) предмета (ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину.

На копіях документів випускник має написатиЗгідно з оригіналом(без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

Усі документи потрібно подати особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому ви навчаєтеся.

До 17 березня заклад освіти повинен сформувати список тих, хто проходитиме ЗНО, та надіслати його разом з поданими документами до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання. Їх мають вручити в навчальному закладі, де ви навчаєтеся.

Випускники минулих років, які вступають до вишів, можуть зареєструватися самостійно. Комплект реєстраційних документів потрібно надіслати до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація на ЗНО для тих, хто не складає державну підсумкову атестацію та внесення змін до реєстраційних даних триває з 3 лютого до 24 березня.

Крім документів, перерахованих вище, потрібно подати копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту) або довідку з місця навчання (для учнів (слухачів) закладів професійної (професійної-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту в 2020 році та не проходять ДПА у формі ЗНО).

Випускники минулих років, які не мають змоги самостійно сформувати комплект реєстраційних документів, можуть звернутися по допомогу до працівника одного з пунктів реєстрації.

Зазначимо, що для вступу у виші у 2020 року можна подавати сертифікати ЗНО 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років.

Особи з тимчасово неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання на адресу, зазначену в реєстраційній картці.

Інформацію про результати реєстрації осіб, які не можуть указати відповідну поштову адресу в Україні (для тих, хто проживає або навчається за кордоном, або на неконтрольованій території), буде надіслано на електронну адресу, вказану ними під час реєстрації. Індивідуальні конверти таких осіб зберігатимуть у регіональному центрі. Учасники зовнішнього оцінювання зможуть отримати їх у пунктах зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування або звернувшись до регіонального центру до початку проведення зовнішнього оцінювання.

Що робити, якщо вам відмовили в реєстрації на ЗНО:

Протягом періоду з 3 лютого до 24 березня до реєстраційних даних можна вносити зміни. Це передбачено для того, щоб була можливість усунути причини, які стали підставою відмови в реєстрації.

Охочим здати ЗНО можуть відмовити в реєстрації, якщо:

немає документів, які підтверджують достовірність інформації в реєстраційній картці; недостовірно вказана інформація; реєстраційні документи надані особою, яка не має права брати участь в ЗНО; неправильно оформлені документи для реєстрації; неможливо створити особливі (спеціальні) умови для проходження ЗНО відповідно до медичного висновку. Читайте також: Результати ЗНО в сільській місцевості до 30% гірше, ніж у містах — міністр освіти

Причина відмови буде вислана разом з витягом з протоколу засідання регламентної комісії. Рішення про відмову в реєстрації можна також оскаржити протягом 14 днів з дня завершення реєстрації. Для цього потрібно подати апеляційну заяву в УЦОЯО.

В разі необхідності після отримання Сертифікату можна перереєструватися (з 3 лютого до 24 березня).

Для перереєстрації потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу Внести зміни. Вхід до сервісу здійснюється за номером і пін-кодом Сертифіката. Для перереєстрації потрібно оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат. Пакет документів треба подати до відповідного регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

Що потрібно для допуску на ЗНО:

Усі тести ЗНО розпочинаються об 11-й годині. Допуск учасників зовнішнього оцінювання до пункту проведення ЗНО починається за 45 хвилин та припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього оцінювання.

Учасник зовнішнього оцінювання для допуску до пункту ЗНО обов’язково має пред’явити:

Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання; документ, назва і номер якого зазначені у Сертифікаті; запрошення-перепустку для участі в зовнішньому оцінюванні.

За умови відсутності Сертифіката та документа, назва і номер якого зазначені у Сертифікаті, учасник зовнішнього оцінювання не допускається до проходження зовнішнього оцінювання.Учасники зовнішнього оцінювання, які запізнилися, до пункту ЗНО не допускаються.

Час на виконання завдань тестів ЗНО у 2020 році Англійська мова — 150 хвилин; Біологія — 150 хвилин; Географія — 150 хвилин; Іспанська мова — 150 хвилин; Історія України — 150 хвилин; Математика — 180 хвилин; Німецька мова — 150 хвилин; Українська мова і література — 180 хвилин; Фізика — 180 хвилин; Французька мова — 150 хвилин; Хімія — 150 хвилин. Графік тестів ЗНО у 2020 році Математика — 21 травня (четвер); Українська мова та література — 26 травня (вівторок); Фізика — 28 травня (четвер); Іспанська мова — 01 червня (понеділок); Німецька мова — 01 червня (понеділок); Французька мова — 01 червня (понеділок); Англійська мова — 02 червня (вівторок); Історія України — 04 червня (четвер); Біологія — 09 червня (вівторок); Географія — 11 червня (четвер); Хімія — 15 червня (понеділок).

Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 25 червня до 17 липня 2020 року.

Де і коли дізнатися результати ЗНО?

Правильні (офіційні) відповіді на тести зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюються на наступний робочий день після проведення тесту з певного предмета на сайті Освіта.ua у розділі Відповіді на тести ЗНО.

Відповіді на тести оприлюднюються у вигляді таблиці, у якій зазначені відповіді для кожного з п’ятнадцяти тестових зошитів, оскільки завдання та варіанти відповідей до завдань у різних тестових зошитах розташовані у різному порядку та під різними номерами та літерами.

Для зручності перевірки своїх відповідей на тест ви можете отримати свій тестовий зошит після завершення тесту.

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з математики та фізики відбудеться не пізніше 12 червня 2020 року.

Оголошення результатів з української мови та літератури, іноземних мов та історії України — не пізніше 20 червня 2020 року.

Оголошення результатів з біології, географії та хімії - не пізніше 24 червня 2020 року.

Оголошення результатів учасників додаткової сесії ЗНО відбудеться не пізніше 22 липня 2020 року.

Результати тестування за шкалою 100−200 балів з усіх предметів зазначаються в Інформаційній картці учасника ЗНО.

Інформаційна картка не надсилається учасникам тестування, а роздруковується самостійно з інформаційної сторінки.

Зазначимо, що за оцінкою Українського центру оцінювання якості освіти, у 2020 році ЗНО складатимуть понад 350 тисяч осіб.

Читайте також: Міносвіти пропонує скоротити кількість вишів в Україні

nv.ua
ЗНО зміни навчання вступ Закарпаття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
154 перегляди в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Як повідомляє М-Студіо, за словами очевидців, загоряння даху по вулиці Духновича біля поворту на вулицю Пирогова сталось о третій ночі. На місце одразу виїхали 5 пожежних автівок: 3 від 17-18 Державних пожежно-рятувальних частин, 1 з церковної добровільної пожежної команди Дерцена та одне авто від мукачівського водоканалу. Всього на місці працювало 24 пожежники. Загасити полум`я вдалось приблизно об 11 години. Вогонь знищив покрівлю у 120 кв.м та навіс між...
Кримінал
Прокурором Перечинського відділу Ужгородської місцевої прокуратури затверджено і скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 38-річної жительки с. Порошково, яка вдарила кухонним ножем співмешканця (ч.2 ст. 121 КК України). Від отриманої травми чоловік помер у кареті швидкої допомоги. Подія трапилась 22 лютого 2020 року у с. Порошково, Перечинського району. У ході слідства встановлено, що через ревнощі, жінка вдарила чоловіка ножем у спину. Усвідомивши ск...
Кримінал
До Мукачівського відділку поліції із повідомленням про грабіж звернувся 43-річний чоловік. Заявник повідомив, що двоє знайомих силою увірвались до його помешкання, нанесли йому тілесні ушкодження та відібрали мобільні телефони. Працівники кримінальної поліції відділу, спільно зі слідчо-оперативною групою швидко відреагували на повідомлення та встановили осіб причетних до злочину. Як з`ясували правоохоронці, конфлікт між заявником і причетними до пограбунку...
Суспільство
В Україні визначили переможців премії "Золота жар-птиця". Через карантин церемонія відбулася онлайн. Найбільша кількість статуеток дісталася групі "Время и Стекло", а також Насті Каменських, яка перемогла в номінації "Співачка року". У номінації найкраща рок-група перемогу здобули "БЕZ ОБМЕЖЕНЬ". Премію "Золота жар-птиця" було вручено в 10 номінаціях, при цьому визначення переможців проходило у два етапи. Номінантами на нагороду у кожній категорії стали по...
Суспільство
Відвідати всі країни в пошуках їжі. Українські блогери вирушили в подорож країної аби дослідити локальну кухню всіх регіонів України. Відомі блогери також побували і в Ужгороді. В обласному центрі Закарпаття вони намагалися показати закарпатську кухню, але окрім кухні показали цікаві місця та деякі особливості міста. Відео буде цікаве як для майбутніх мандрівників так і для жителів міста, адже часто через буденність люди не помічають унікальність свого кра...
Суспільство
У середмісті Мукачева стартують у дорогу в навколосвітню подорож батько і син Андрії Закутані. Побажати щасливої дороги тут зібрались рідні та друзі мукачівців, які вирушають у подорож задля того, щоб привернути увагу до проблем дітей з інвалідністю, а також зібрати кошти для відкриття реабілітаційного центру, пише Голос Карпат. В дорогу батько в син беруть лише найнеобхідніше, шлях повз 5 континентів та 65 країн світу долатимуть на легковому авто з причеп...
Суспільство
Сьогодні, 1 червня, Верховна Рада України оприлюднила проект постанови,  якою планується внести зміни у структуру районів України. У документі вказано кількість новоутворених районів у всіх областях України. Що стосується Закарпаття, то у проекті зазначено лише 5 районів області, а саме: Берегівський, Мукачівський, Тячівський, Ужгородський та Хустський. Нижче публікуємо список територіальних громад, які увійдуть у ці райони. Берегівський район (з адміністр...
Суспільство
Автобуси почали курсувати з 1 червня в обласному центрі. Вони відновили роботу у зв‘язку з послабленням умов карантину, розповів Суспільному директор Ужгородського муніципального транспорту Віталій Готра. За його словами, водії та пасажири повинні перебувати в масках, в салоні має бути дезінфікуючий засіб. Також рекомендовано дотримуватися дистанції. Віталій Готра сказав, що в автобусах допустима кількість пасажирів не повинна перевищувати кількість сидячи...
Кримінал
Прокурором Великоберезнянського відділу Ужгородської місцевої прокуратури затверджено і скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох мешканців с. Малий Березний у приватному помешканні яких, правоохоронці виявили групу нелегальних мігрантів. Згідно домовленості, підозрювані повинні були утримувати в себе вдома шістьох уродженців Шрі-Ланки. Близько двох тижнів «господарі» забезпечували «гостей» продуктами харчування та належними умовами для проживання....