• Головна
  • Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО)
21:16, 27 січня 2020 р.

Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО)

На території лісфонду Кам’яницького лісництва росте цінна хвойна порода завезена з Північної Америки, посаджена нашими пращурами 112 років тому.

Дугласія зелена вона ж Псевдотсуга Мензіса є одним із найперспективніших екзотів, який широко впроваджується в насадження в західній Європі. Насадження дугласії які зростають в урочищах «Перехресток» та «Зелена» на території лісфонду Кам’яницького лісництва ДП «Ужгородське ЛГ» вражають своєю величчю та могутністю. Дугласія відноситься до швидкозростаючим і довготривалим породам дерева. Середній вік становить близько 800-1000 років.

Дерево дугласії може досягати у висоту 100-110 метрів, а діаметр стовбура, зазвичай, не перевищує п'яти метрів. Великі немов колони стовбури цих дерев піднімаються на висоту більше ніж 40 метрів, та сягають метра в діаметрі. Насадження цієї породи були посаджені в 1908 році, і дають якісний та кількісний приріст. Дугласія зелена одна з самих швидкорослих інтродукованих деревних порід, яка повністю акліматизувалась в умовах нашого краю. Це дерево має могутню кореневу систему, в зв’язку з тим, ця порода не страждає від вітровалів і шкідників. В порівнянні з місцевими лісоутворюючими породами не погіршує, а в багатьох випадках покращує фізико – механічні властивості ґрунтів, а також покращує водно – фізичні властивості.

В умовах нашого краю порода є стійкою до захворювань та ентомологічних шкідників. Змішані буково – дугласієві деревостани сприяють кращому розкладу підстилки, збільшують вітростійкість насаджень, підвищують родючість ґрунту. На базі змішаного буково – дугласієвого насадження в 5 кварталі створена постійна лісонасіннєва ділянка дугласії, яка входить в постійну лісонасіннєву базу підприємства, окремо виділені та пронумеровані плюсові дерева цієї породи. Лісівниками здійснюється заготівля насіння та посадкового матеріалу безпосередньо в межах ділянки, для розмноження та впровадження цієї стійкої породи на свіжих зрубах в межах Кам’яницького лісництва.

Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО), фото-1
Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО), фото-2
Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО), фото-3
Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО), фото-4
Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО), фото-5
Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО), фото-6
Лісівники розповіли про плантацію 112-річної дугласії, що росте на Ужгородщині (ФОТО), фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дугласія #плантація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...