• Головна
  • Подорожчання на Укрпошті: як зміниться вартість послуг у 2020 році
Новини компаній
12:27, 24 січня 2020 р.

Подорожчання на Укрпошті: як зміниться вартість послуг у 2020 році

Новини компаній
Подорожчання на Укрпошті: як зміниться вартість послуг у 2020 році, фото-1

Акціонерне товариство «Укрпошта» знову підвищила ціни на свої послуги. Вже з 1 січня 2020 року споживачі послуг національного поштового оператора зв’язку за універсальні послуги (відправлення листів та простих бандеролей) мають сплачувати більше на 12,5% для тих, що мають перевагу відправлень та на 10% для інших.

Повідомлення було озвучене у вересні 2019 року, після ухвалення такого рішення на засіданні Нацкомісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), а також затвердження для «Укрпошти» граничних тарифів на посилки, бандеролі та листи. 

У чому причина подорожчання, яка вартість послуг та чи зможуть й надалі клієнти «Укрпошти» відстежувати свої відправлення безкоштовно, розкажемо у цій статті.

Чому подорожчали послуги

Останнього разу вартість послуг національний оператор підвищував у січні 2019 року. Однак у минулому році підвищення стосувалося лише відправлення листів та листівок в межах України. Тоді тарифи зросли на 10%. 

З січня цього року дорожчими стали всі послуги. За словами керівника компанії Ігоря Смілянського, така міра була необхідною через збільшення в країні з 01.01.2020 мінімальної заробітної плати. 70% усіх видатків підприємства становить оплата праці виробничого персоналу. І щоб зберегти робочі місця, забезпечити виплату заробітної плати у повному обсязі й не порушувати закон, необхідно було збільшити тарифи. 

Водночас підвищені ціни жодним чином не вплинуть на якість наданих послуг. «Укрпошта» так само залишається найдоступнішим поштовим оператором з доступними цінами, швидкою доставкою та можливістю відстежити товар у зручний для клієнта час.

Укрпошта: яка вартість послуг у 2020 році

Подорожчання на Укрпошті: як зміниться вартість послуг у 2020 році, фото-2

Наразі користувачі послуг нацоператора поштового зв’язку за пересилання простих листів мають заплатити:

  • пріоритетні: вагою до 50 г — 9 грн, від 1 до 2 кг — 36 грн;  

  • непріоритетні: вагою до 50 г — 11 грн, від 1 до 2 кг — 44 грн.

Прості бандеролі можна відправити за такою вартістю:

  • пріоритетні: вагою до 250 г — 13,5 грн, від 1 до 2 кг — 45 грн;  

  • непріоритетні: вагою до 50 г — 16,5 грн, від 1 до 2 кг — 55 грн.

Граничні розцінки на відправлення рекомендованої кореспонденції збільшились на 14,2%, і тепер складають 8 грн.

За пересилку посилок без оголошеної вартості тепер потрібно також платити більше:

  • в межах України — на 4 грн (22,7%);

  • в межах області — на 3 грн (29,4%).

Водночас «Укрпошта» залишила ціни на відправлення посилок і поштових відправлень за кордон на рівні 2019 року.

Нагадаємо, що Всесвітній поштовий союз (ВПС) для країн-експортерів розробив свій план подорожчання тарифів на поштові послуги. Тому з 2020 року тарифи на доставку повинні почати помірне зростання, яке триватиме наступні 5 років. Такі міри були прийняті, що уникнути різкого стрибка розцінок.

Укрпошта: відстеження поштового відправлення у 2020 році

«Укрпошта» стрімко розвиває різні напрямки доставлення посилок. Крім того, що компанія налагодила відправлення товарів з китайських інтернет-магазинів, наприкінці минулого національний оператор відкрив нові канали для доставки посилок з Польщі. На пересилання тепер витрачається від 3 до 6 днів. Зручність послуги від «Укрпошти» у тому, що за наявності трек-номеру ви завжди можете відстежити свій вантаж. Опція й надалі залишається цілком безкоштовною. Скористатися послугою можна як на офіційному сайті компанії, так і на сторонніх сервісах-агрегаторах, які дозволяють відслідковувати посилку з Укрпошти. Наприклад, на сайті Posylka.net дізнатися службу доставки можна за одним лише номером. 

Такий підхід до відстеження відправлень не лише безпечний, а ще й вигідний. Адже плата за користування сервісом не знімається. До того ж, після реєстрації можна відслідковувати до 30 посилок одночасно. Усі трек-номери залишаються у пам’яті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...