• Головна
  • MomTalks в Ужгороді: материнство – це не тільки про дітей (ФОТО)
13:55, 21 січня 2020 р.

MomTalks в Ужгороді: материнство – це не тільки про дітей (ФОТО)

Стереотипне мислення передбачає саме такий алгоритм: коли мами збираються разом, вони неодмінно обговорюють підгузки, молоко, коліки, зубчики і тому подібне. Весь їх світ замкнений на дітях. Та насправді все не зовсім так. Або ж зовсім не так. Мами це знають. Ті, хто побував на MomTalks в Ужгороді, теж це знають. А ті, хто не знають, мають нагоду прочитати зараз.

5 спікерок, 5 різних життєвих історій. Та головний посил один: жінка, стаючи мамою, не перестає бути собою. У неї теж є відчуття, почуття, бажання і - щонайменше - базові потреби. У кожної було своє життя до материнства; вона мала безліч ролей: спочатку - студентка, потім – фахівець, мала своє хобі, подорожувала, зустрічалася з друзями, і тут – бац! – ти мама. І тебе немов виштовхує із власного життя. Спільнота наче забуває про всі твої здобутки і досягнення «до».

MomTalks в Ужгороді: материнство – це не тільки про дітей (ФОТО), фото-1

Практично кожна мама знає, що це таке – не мати часу сходити в туалет. Як це – від втоми натурально з’їжджати з глузду. У нашому суспільстві ще й досі кажуть: «Народила? То чого жалієшся?», і це довгий період змушувало мам мовчати. Але тепер, на щастя, мами все частіше збираються між собою і діляться своїм досвідом, даючи одна одній зрозуміти: «я – не одна».

Ольга Беца, організаторка MomTalks, розповідає, що мала ідею й бажання проводити заходи у форматі Women talks напередодні 8 березня - Дня боротьби за права жінок:

«Мала у планах такі бесіди з різними жінками, у яких різний досвід, і вони готові цим досвідом ділитися. Вирішила розпочати з мам. Мами - це жінки, які часто стають невидимі, вони ніби розчиняються за спинами своїх дітей, розчиняються у потребах своїх дітей, тому важливо чути їх і говорити з ними. Говорити про те, як їм все вдається, що для них важко, а що легко, як вони сприймають своє материнство і себе у ролі мами тощо. Такі розмови потрібні не тільки тим, хто говорить, а й іншим мамам, адже чийсь досвід може допомогти ще тій мамі, яка саме зараз шукає підтримку».

Спікерки на MomTalks і справді забралися зовсім різні:

«Я шукала мам з різним досвідом та цікавими історіями, - каже Ольга. - Спершу шукала серед знайомих, адже тема досить відверта, і трохи незручно було незнайомій жінці пропонувати такий формат. Але я вирішила, що кожній мамі є, що сказати, а мамам, у яких більше, ніж двоє дітей - точно. Тому у нас була мама двох діток, яка виховує їх у дусі теорії прив'язаності, була мама близнят, мама трійнят, мама чотирьох дітей та мама п'яти дітей. Це різні жінки, з різними поглядами на материнство й на життя. Це мені було важливо».

Оскільки бесіди на MomTalks були дуже відверті, сповнені емоцій і спогадів (як приємних, так і не дуже), то такий захід однозначно ще повториться. Втім, Ольга розповіла, що планує організувати ще дві зустрічі у такому ж форматі: із жінками-військовими і жінками-переселенками, аби говорити про різні жіночі ідентичності і чути різний досвід.

MomTalks в Ужгороді: материнство – це не тільки про дітей (ФОТО), фото-6

До речі, на MomTalks були і чоловіки. Так, їх було зовсім небагато, але сам факт того, що вони прийшли послухати розповіді матерів, стирає кордони між «ними» і «нами». І, можливо, десь у перспективі з’явиться і DadTalks – бо татам теж є, про що сказати, хіба не так?

Ірина Сов'як для Сайту міста Ужгород - 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#MomTalks #зустріч мам #відверта розмова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...