• Головна
  • Доля Холмківської ОТГ: зауважень немає, але потрібен діалог
16:00, 17 січня 2020 р.

Доля Холмківської ОТГ: зауважень немає, але потрібен діалог

У п’ятницю, 17 січня, у Закарпатській ОДА відбулося п’яте засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

Доля Холмківської ОТГ: зауважень немає, але потрібен діалог , фото-1

Одним із головних питань у порядку денному стало включення до перспективного плану Холмківської, Сюртівської та Неліпинської сільських ОТГ.

Ситуацію із тим, що із затвердженого Закарпатською облрадою перспективного плану під час ухвалення Урядом «зникли» вказані об’єднані громади, і обласна влада, і Мінрегіон пропонує вирішувати шляхом діалогу, консультацій і узгодження позицій.

«Ми звернулися до Ужгородської міської ради із пропозицією про створення робочої групи щодо вирішення назрілих питань (щодо співпраці в умовах існування Холмківської ОТГ – ред.). Йшлося про те, аби вони надали відповідь до 16 січня, але ми її так і не отримали. Наша позиція незмінна – існування Холмківської об’єднаної територіальної громади, яка готова до конструктивної співпраці з містом щодо освіти, медицини, перевізників тощо», – зазначила під час свого виступу голова Холмківської сільської ради Тетяна Вачиля.

Доля Холмківської ОТГ: зауважень немає, але потрібен діалог , фото-2

Ситуацію прокоментував присутній на засіданні начальник управління містобудування та архітектури Ужгородської міськради Олег Боршовський.

Доля Холмківської ОТГ: зауважень немає, але потрібен діалог , фото-3

«Дані питання ми маємо вирішити на сесії міської ради, з цього приводу готуються додаткові матеріали», – сказав він, додавши, що ані міський голова, ані його заступник не змогли бути присутніми на сьогоднішньому зібранні. Певні крапки над «І» розставив начальник управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА Микола Пігуляк.

«Ми повинні виконати вимоги Кабінету Міністрів, тобто заповнити ті «білі плями», які виникли на нашому перспективному плані. Ми опрацювали це питання, врахували всі відповіді, які нам надійшли від Холмківської, Сюртівської та Неліпинської сільських рад, спілкувалися з депутатським корпусом, головами рад… Наразі маємо пропозицію від обласної державної адміністрації, яку попередньо обговорили із Мінрегіоном. Там є проблема із відповідністю методиці та чинному законодавству щодо нерозривності території, оскільки між центром ОТГ с. Сюрте і Часлівцями є населений пункт Ратівці, і асфальтова дорога проходить за межами ОТГ. Тому і Мінрегіон, і обласна державна адміністрація пропонують зміни до перспективного плану, подавши Сюртівську ОТГ, включивши до неї Ратівецьку сільську раду. По Холмківській ОТГ питань немає», – зазначив посадовець.

Своїм голосуванням міжвідомча робоча група підтримала внесення пропозиції передбачити у перспективному плані Закарпатської області Холмківську, Неліпинську та Сюртівську ОТГ. Микола Пігуляк зауважив, що нині із пропозиціями про від’єднання або ж приєднання громад звернулися 11 ОТГ.

Доля Холмківської ОТГ: зауважень немає, але потрібен діалог , фото-4

«При від’єднанні когось чи переходу громади до іншої, необхідно знову розрахувати спроможність тієї громади, яку залишили. Ця робота не зроблена, і у рішенні ми пропонуватимемо її здійснити, а потім ці дані аналізуватиме Мінрегіон», – додав фахівець.

«Ми маємо ситуацію, коли два села домовилися про об’єднання, а те, що відбувається за ними, нікого не цікавить. Натомість ми маємо відповідати за всю область. І очевидно, що ці процеси безкінечні. Тому ми пропонуємо таке рішення. Узявши до уваги інформацію управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, пропонувати цьому управлінню доопрацювати вказані звернення з центрами ОТГ, передбаченими перспективним планом області та затвердженими Кабінетом Міністрів України. У подальшому надати цим громадам аргументів, розрахунків їхньої спроможності у разі зміни конфігурацій згідно звернень щодо виходу або входу ОТГ. Далі матеріали направити до Мінрегіону задля здійснення аналізу та надання пропозицій щодо внесення змін до перспективного плану», – підсумував засідання в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко.

Текст рішення було підтримано членами міжвідомчої робочої групи.

Сайт міста Ужгорода 0312.ua

Доля Холмківської ОТГ: зауважень немає, але потрібен діалог , фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Холмківська ОТГ #плани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...