• Головна
  • Закарпатці боротимуться за Холмківську ОТГ, яку не підтримав Уряд
18:51, 14 січня 2020 р.

Закарпатці боротимуться за Холмківську ОТГ, яку не підтримав Уряд

Через наміри уряду ліквідувати новостворену Хомківську ОТГ, а також Сюртівську ОТГ, які є в перспективному плані розвитку та з метою захисту громад, закарпатці відвідали засідання міжвідомчої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

Про це у себе на Facebook повідомив депутат Ужгородської районної ради Роланд Цебер.

На порядок денний були винесені - розгляд розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області; узгодження між Ужгородським міськвиконкомом та громадами, які потрапляють у зону впливу ужгородської громади, а саме: з Холмківською та Сюртівською ОТГ щодо утворення ужгородської громади; узгодження щодо можливості входження Жнятинської сільради до Мукачівської міської ОТГ, а також Неліпинської сільради – до Свалявської міської ОТГ та ін.

Відомо, що у вересні 2019 року Закарпатською обласною радою було схвалено рішення, про утворення у Закарпатській області 60 ОТГ, відповідно були направлені документи в КМУ, але наприкінці року Кабміном затверджено Перспективний план формування територій Закарпатської області, яким передбачено тільки 57 ОТГ (Неліпинська Свалявського, Сюртівська та Холмківська ОТГ Ужгородського районів) з дивних обставин  не ввійшли до перспективного плану та стали білими плямами на мапі адмінтерустрою краю.

Кабмін та Мінрегіон пропонують переглянути і обдумати варіанти об’єднання даних ОТГ, рекомендують Закарпатській ОДА провести низку консультацій в цих громадах щодо доцільності формування та можливості їх об’єднання із більш перспективними.

"Виходить так, що народ вже давно зробив свій вибір, добровільно об’єднались в громади, а уряд знову пропонує їм обдумати і робити такі ж самі дії! Цікаво хто саме є ініціатором таких кроків в уряді, хто іде проти волі людей і хоче поламати схвалений облрадою перспективний план розвитку?" - висловлює думку Цебер.

За його словами, у Міністерстві розвитку громад та територій України напрямком децентралізації займається заступник міністра - Негода В’ячеслав Андронович, він запевняє, що подавав на затвердження саме 60 ОТГ в Закарпатській області, а хто є ініціатором 57 ОТГ – йому не відомо. На даний момент Закарпатська ОДА дала тиждень часу цим ОТГ на «роздуми», і в письмовій формі мають ще раз подати, що саме так бажають об’єднатись, і тільки після цього ОДА направить рекомендації Кабміну щодо ОТГ.

"Чи не є це спекуляцією та затягуванням часу? Адже рішення громад вже давно відоме. Наразі чіткою є позиція Закарпатської обласної ради та депутатського корпусу – за схвалений ними «перспективний план розвитку», за 60 ОТГ! Ми і надалі будемо відстоювати волю народу, не дамо корумпованим чиновникам, які діють у власних кишенькових інтересах поламати плани, до яких так довго ішли разом з народом. Адже Холмківська ОТГ за висновком Офісу реформ Кабінету Міністрів України є одна із найбагатших в західній Україні, інші населені пункти, такі як Коритняни та Кінчеш також виявили бажання в подальшому приєднатись до них, а представники ОТГ з якими співпрацюємо також не проти такого союзу. Це дасть змогу бути сильною, незалежною платоспроможною об’єднаною територіальною громадою, яка буде розвиватись" - підсумував депутат.

Сайт міста Ужгорода 0312.ua

Закарпатці боротимуться за Холмківську ОТГ, яку не підтримав Уряд, фото-1
Закарпатці боротимуться за Холмківську ОТГ, яку не підтримав Уряд, фото-2
Закарпатці боротимуться за Холмківську ОТГ, яку не підтримав Уряд, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Холмківська ОТГ #перспективний план
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...