09:51, 8 січня 2020 р.
В Ірані розбився український пасажирський літак. Усі, хто був на борту - загинули (УСІ ПОДРОБИЦІ, ФОТО, ВІДЕО)
Літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", який, за даними РНБО, перевозив 177 пасажирів - 168 пасажирів та 9 членів екіпажу (у різних джерелах дані різняться) розбився незабаром після вильоту з Тегерана, столиці Ірану.
Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ") розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.
Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ мав прибути до Міжнародний аеропорт "Бориспіль".
Зараз на місці катастрофи працює слідчо-оперативна група. Про це повідомив речник цивільної авіації країни Реза Джафарзаде.
"Після вильоту з міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні літак зазнав аварії між Парандом та Шахріаром. Слідча група з національного авіаційного департаменту була відправлена на місце", - заявив він.
Як повідомляють іранські агентства, за попередніми даними, ймовірно, трагедія сталася через "технічні проблеми". Місцеві телеканали повідомили про те, що літак охопило полум'я ще в повітрі.
Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття рідним і близьким загиблих пасажирів і членів екіпажу.
"Наше посольство уточнює інформацію про обставини трагедії і списки загиблих. Мої щирі співчуття рідним і близьким усіх пасажирів і членів екіпажу", - написав Зеленський в Телеграм-каналі. Він перервав візит до Оману і терміново повертається в Україну в зв'язку з катастрофою українського літака, повідомила пресслужба українського президента.
Дещо згодом у Раді національної безпеки і оборони України повідомили, що на літаку Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародніавіалінії України", що зазнав у середу аварії в Ірані, перебували 168 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу.
"Станом на сьогодні підтверджена інформація про 168 пасажирів, які пройшли реєстрацію на рейс, і про 9 членів екіпажу", - повідомляється на сайті РНБО.
Серед загиблих пасажирів були громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Німеччини, Великої Британії.
Зокрема, Іран – 82; Канада – 63; Україна – 2 + 9 (екіпаж); Швеція – 10; Афганістан – 4; ФРН – 3; Велика Британія – 3.
За кілька годин до авіакатастрофи українського літака під Тегераном Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) заборонило американським авіакомпаніям здійснювати пасажирські та вантажні перельоти в повітряному просторі над Іраном та Іраком, а також над водами Перської та Оманської заток. У FAA вважають, що загострення ситуації на Близькому Сході становить потенційну загрозу для американської цивільної авіації. Це рішення FAA оголосили невдовзі після ракетних ударів Ірану по військових базах США в Іраку.
Оновлено:
Згодом, стало відомо, що серед загиблих - 11 українців.
У той же час МАУ назначив брифінг на якому повідомили, що літак був справний і мав техогляд 6 січня. Екіпаж був професіональний - пілоти мали в середньому по 10 тисяч годин нальоту. Тобто версію непрофесійності пілотів у МАУ відкинули.
"Маючи сьогодні дані, що літак набрав 2400 метрів висоту, помилка екіпажу мінімальна, ми її просто не припускаємо. З огляду на їх досвід, дуже складно сказати, що там могло буіти щось з екпажем", сказав віце-президент МАУ з льотної роботи Ігор Сосновський.
Прем'єр-міністр України заявив, що влада перевірить безпечність польотів усіх українських авіакомпаній.
Також з'явилась інформація, що Іран, де сталася аварія Boeing-737, відмовляється віддавати компанії-виробнику чорні скриньки.
У Тегерані поки не вирішили, в яку саме країну відправлять чорні ящики для розшифровки і аналізу даних.
Офіційною версією причин аварії від представників іранського аеропорту імені Імама Хомейні поки залишається загоряння двигуна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, Вчора
18:59, Вчора
12:03, 2 грудня
18:59, Вчора
18:59, Вчора
live comments feed...