• Головна
  • Паніка без причини - що насправді вбиває курців електронних сигарет?
Новини компаній
15:00, 29 грудня 2019 р.

Паніка без причини - що насправді вбиває курців електронних сигарет?

Новини компаній
Паніка без причини - що насправді вбиває курців електронних сигарет?

У 2019 році в ЗМІ почастішали чутки про смерть 54 осіб в Сполучених штатах Америки, які  користувалися електронними сигаретами (ЕС). Зрозуміло, що в суспільстві відразу ж почалася паніка, а американські лікарі і ЗМІ підігрівали її висловлюваннями про те, що смерті людей безпосередньо пов'язані з використанням електронних сигарет - вейпів.

Паніка без причини - що насправді вбиває курців електронних сигарет?, фото-1

Як виявилося, потерпілі використовували не класичний вейп, а додавали в рідину для паріння наркотичні речовини, які і викликали смертельні захворювання.

Через серйозну паніку, що виникла на тлі чуток про стрімке зростання смертей серед користувачів електронних сигарет, американські лікарі провели опитування серед пацієнтів, які постраждали від загадкової хвороби легенів EVALI (ушкодження легенів, пов'язане із вживанням електронних сигарет або вейпів").

Результати опитування шокували лікарів: виявилось, що їм брешуть біля 11% опитанних пацієнтів, а 88% взагалі приховували факт вживання наркотиків за допомогою електронних сигарет.

Серед прикладів, які наводять лікарі, - пацієнт з госпіталю в Сент-Луісі, який звернувся в лікарню після декількох місяців поганого самопочуття. Він сказав медикам, що не палить сигарети, і не вживає наркотики. У вересні він помер, а незадовго до смерті зізнався лікарям, що всеж додавав наркотичні речовини в рідину для електронних сигарети, це і стало приводом для перевірки пацієнтів, що страждають від захворювання легенів викликаного застосуванням електронних цигарок.

Поступова кількість потерпілих зростала і серед них було багато підлітків. За словами більшості з них, нічого окрім звичайного нікотину вони не вживали. Це, втім, теж виявилося неправдою. Через два місяці після початку історії, лікарі провели розслідування яке з'ясувало - 89 % постраждалих зізналися, що вживали наркотики за допомогою електронних сигарет; ще 11 % стверджували, що нічого серйознішого за звичайний нікотин не парили, але і це виявилося брехнею: тест на вживання наркотиків виявився позитивним.

Офіційний американський портал союзу медиків СDC (Centers for Disease Control and Prevention)  у своїй доповіді про використання електронних сигарет пише, що їх фахівцями було вивчено 29 історій  хвороб потерпілих.  Відзначається, що у 100% паціентів  був виявлений ацетат вітаміну Е в легенях, який не має відношення до складових рідин для електронних сигарет-вейпів, і вейпинга в цілому, а використовується в косметології в якості розчинника. Саме цей компонент причетний до хвороб легенів у потерпілих. Потрапив же він в електронну сигарету разом з Тетрагідроканабінолом (ТГК-головний психоактивний компонент канабісу, наркотична речовина, яку навмисно використовували потерпілі, для досягнення наркотичного ефекту.

Та не зважаючи, що фахівці спростували помилкову версію про те, що використання електронних сигарет причетне до захворювання людей, ЗМІ продовжували подавати фейкові новини про смертельну  шкоду вейпінгу - електронних сигарет.

"Електронні сигарети можуть принести користь дорослим курцям, які не вагітні, якщо вони використовуються  як повна заміна звичайних сигарет і інших тютюнових виробів для паління", - відзначається в доповіді СDC.

І хоча електронні сигарети можуть принести як користь, так і шкоду деяким людям, украй помилково   стверджувати, як це робили деякі ЗМІ, що смерті людей в Америці були безпосередньо пов'язані з використанням електронних сигарет. Адже як виявилося у результаті, в рідині курців були навмисно додані  наркотичні речовини, які і спричинили летальний кінець, що не має відношення, за допомогою якого  засобу доставки вони вживалися. З таким же успіхом можна сказати: "в тому, що наркомани використовують ін'єкційні наркотики і помирають - винні шприці".

Звичайно, якщо брати в уваги концентрацію шкідливих речовин у вдихуваній парі - у такому разі вейпинг шкідливий в набагато меншому ступені, ніж звичайні сигарети. Але, без сумніву, палити або парити - шкідлива звичка, і від неї краще зовсім відмовитися. Можна зайняти себе чимось іншим. І хорошим захоплення може стати спорт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...