• Головна
  • Закарпатські прокурори обговорили стан розслідування злочинів проти довкілля
20:12, 26 грудня 2019 р.

Закарпатські прокурори обговорили стан розслідування злочинів проти довкілля

Незаконні порубки лісу, знищення річок протиправними заборами піщано-гравійних сумішей, незаконне видобування корисних копалин, якими щедро багате Закарпаття – тема координаційної наради керівників правоохоронних органів, яка сьогодні, 26 грудня 2019 року, проведена у прокуратурі області.

Закарпатські прокурори обговорили стан розслідування злочинів проти довкілля, фото-1

Присутні представники правоохоронних відомств регіону - прокуратури, поліції, митниці, прикордонної служби – обговорили ряд проблемних питань на даному напрямку.

Зокрема, йшлося про проблеми засмічення річок Закарпаття, вирубки та контрабанди лісів, незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення (піщано-гравійних сумішей, андезиту, мінеральних та сірководневих вод), перевірки правомірності дій суб’єктів господарювання щодо проведення робіт по берегоукріпленню річок та розчистки русел річок та інші.

Загалом, дещо збільшилась кількість скерованих до суду обвинувальних актів у сфері земельних правовідносин (з 12 до 15). У вказаних провадженнях встановлено збитків на загальну суму 4,5 млн грн, з яких на даний час відшкодовано 521 тис грн, в тому числі на 2,4 млн грн заявлено позовів про відшкодування заподіяних збитків.

Поряд з цим, значно зменшилась кількість виявлених правопорушень щодо незаконної порубки або незаконного перевезення, зберігання, збуту лісу (з 105 до 68). Однозначно потребує активізації робота щодо використання надр.

Окремою проблематикою є питання службових злочинів на даному напрямі. В області фіксується значна кількість кримінальних проваджень стосовно керівництва, посадових та службових осіб тих установ, які в першу чергу, зобов’язані контролювати питання дотримання встановлених норм.

Загалом, присутніми констатовано необхідність активізації дій правоохоронців щодо виявлення і розслідування злочинів у сфері земельних, лісових ресурсів, а також щодо порушення правил охорони та використання надр.

За результатами наради розроблено і прийнято ряд додаткових заходів на даному напрямку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#довкілля #прокуратура #злочини #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...