• Головна
  • Підвищені зарплати і штрафи, комунальні та медицина: які зміни чекають на українців у 2020 року
09:05, 31 грудня 2019 р.

Підвищені зарплати і штрафи, комунальні та медицина: які зміни чекають на українців у 2020 року

Підвищені зарплати і штрафи, а ще нові правила трансплантації і ЗНО почнуться вже з Нового року.

Все про економічні та соціальні сюрпризи, які чекають на українців з 1 січня, зібрали журналісти ТСН.Тиждень.

КУРС ДОЛАРА

Аномально низький курс долара помітив мабуть кожен. Зелений плавно, крок за кроком, йде вниз протягом останніх місяців. За долар цього тижня просять 23,30. Прогноз на 20рік експерти роблять обережно. Кажуть, якщо політика Національного банку не зміниться, долар може впасти ще. Інший сценарій, що з нового року зелений почне рости – до 25-26 гривень.

ЗАРПЛАТИ І ПЕНСІЇ

До нового року, на жаль, Уряд призупинив фінансування частини видатків із бюджету 2019 року. Пенсія трішечки підросте у липні. Менш ніж на сто гривень - 1712 грн. А з грудня наступного року додадуть ще 57 гривень. Також перерахунок пенсії роблять автоматично 1 березня ще з минулого року. Надбавка вираховується так - 50% від зростання фонду зарплат, плюс 50% від розміру інфляції.

А от мінімальна заробітна плата зросте більше - на 550 гривень - до 4 тисяч 723 гривень. Вона важлива, бо від неї відштовхуються при розрахунку єдиного соціального внеску. Це відрахування – на пенсії, виплати з безробіття, лікарняні та нещасні випадки. З нового року ЄСВ зросте більш як на сто гривень.

Підвищать і прожитковий мінімум до 2 189 грн, зараз 2102. Це важливо, зокрема для молодих вчителів, які працюють менше 10 років. Їх чекає приємний бонус – разова виплата – 21 тисяча гривень.

ФОПИ

З 1 жовтня 2020 року фізичні особи підприємці повинні будуть використовувати рро - реєстратори розрахункових операцій. Це стосується ФОПІВ II-IV груп, які ДПС оприлюднила розміри податків, які ФОПи платитимуть у 2020 році ДПС оприлюднила розміри податків, які ФОПи платитимуть у 2020 роціпрацюють у сфері торгівлі, зокрема в Інтернеті, громадського харчування та послуг. Решта має перейти на РРО із 2021 року.

ГАЗ = ТЕПЛО

Із 1 січня по 1 травня тариф на газ буде фіксованим – 6600 гривень за тисячу кубометрів. І це на 12% дешевше, ніж у січні цього року.

Однак до цифри 6600 треба додати + тариф на транспортування, розподіл, націнка постачальника з ПДВ. З нового року ці тарифи теж переглянуть у два етапи. Наприклад, для Вінниці тариф зросте з 82 копійок до гривні 16 за куб метр. А для Харкова більше - з 86 копійок до гривні 36 копійок.

СУБСИДІЇ

З наступного року Уряд виділить на субсидії менше грошей. 47 мільярдів 600 мільйонів гривень. Це на 8 мільярдів менше, ніж цього року. Водночас змінять формулу розрахунку субсидії. І теж не на користь споживачів. Щоб порахувати, якою буде ваша субсидія, потрібно було дохід одного члена сім’ї розділити на два прожиткових мінімуми і помножити на 15%. У новій формулі, замість 15% — 20%. Тож кожній родині доведеться платити за комуналку більше. Це нововведення вступить у силу із 1 травня 2020.

БЕНЗИН VS СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ

До Нового року бензин має подешевшати на гривню. Принаймні, так прогнозують експерти. Дизель теж впаде у ціні приблизно так само. А от"Нафтогаз" почав імпортувати нафтопродукти для продажу в Україні "Нафтогаз" почав імпортувати нафтопродукти для продажу в Україні скраплений газ – навпаки – через дефіцит і проблеми з поставками – на ту ж гривню подорожчає.

ЄВРОБЛЯХИ

А от власники євроблях із 1 січня напружаться. Ті, хто ввіз автомобіль із порушенням митних правил, сплатить штраф . Суми вражаючі - від 85 до 170 тисяч гривень. А за використання євробляхи у комерційних цілях стягнуть – ще 34 тисячі.

ШТРАФИ

Більше стягнуть і з тих, хто сів за кермо у нетверезому стані або ж просто відмовився проходити медогляд на стан сп’яніння. Штрафні санкції від 17 до 32 тисяч гривень. І позбавлення прав до 3 років. У разі повторного порушення – з вас стягнуть до 51 тисячі гривень і також заберуть права.

МЕДИЦИНА

Із квітня наступного року медична реформа запрацює наповну на всіх рівнях – первинному, спеціалізованому та високоспеціалізованому. Для цього, кожен медичний заклад має відповідати вимогам Нацслужби, а вже потім підписати із нею договір.

Пріоритет – це лікування інсультів та інфарктів, ендоскопія для раннього виявлення раку, мамографія, пологи та лікування новонароджених. За ці послуги НСЗУ перераховуватиме медзакладам кошти за підвищеним тарифом.

Загалом, це найрізноманітніші медичні послуги – від діагностики, простих хірургічних втручань та до проведення складних операцій. Окрім трансплантацій – їх фінансуватимуть із держбюджету.

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ

Попри різні чутки, запуск системи трансплантації не відтерміновується на рік. Переносять лише обов'язковість функціонування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Це зроблено для того, аби не заблокувати проведення трансплантації взагалі, як це було на початку цього року.

А єдина інформаційна система – по суті величезна база даних про реципієнтів, трансплант-координаторів, пацієнтів і тих, хто за життя відмовився бути донором – ця база діятиме у тестовому режимі із квітня 2020. А до 2021о року має запрацювати у робочому режимі.

ЗНО ПО-НОВОМУ

У 2020 університети вперше прийматимуть сертифікати ЗНО чотирирічної давності. Виняток 2017 – іноземна мова. Решта предметів приймається. Творчі конкурси проводитимуть перед подачею документів.

ЗНО тепер здаватимуть і після бакалаврату для атестації студентів. Результати також можна використати для прийому в магістратуру.

А дипломи державного зразка - скасовують. Через різну якість освіти кожен університет видаватиме студентам власні дипломи довільної форми. Головне, аби хаосу від цього не стало ще більше .

А от чиновники з нового року визначатимуть розмір своїх зарплат самі, виходячи з бюджетних можливостей. Їхні оклади відв’язали від прожиткового мінімуму. А отже автоматино рости вона тепер більше не буде.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зно #штрафи #трансплантація #україна 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...