• Головна
  • Співпрацюватимуть: УжНУ підписав Меморандум із Закарпатською ОДА
20:04, 19 грудня 2019 р.

Співпрацюватимуть: УжНУ підписав Меморандум із Закарпатською ОДА

У понеділок, 16 грудня, в УжНУ відбулося підписання Меморандуму про науково-практичну співпрацю між Ужгородським національним університетом та Закарпатською обласною державною адміністрацією.

Співпрацюватимуть: УжНУ підписав Меморандум із Закарпатською ОДА, фото-1

Під документом поставили свої підписи ректор УжНУ Володимир Смоланка та голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко. Зазначимо, що нинішній візит керівника області до найбільшого трудового колективу краю та найпотужнішого вишу Закарпаття - перший останні 4 роки.

На початку зустрічі ректор Володимир Смоланка зазначив:

«Сьогодні ми відновлюємо нашу співпрацю, партнерство, дружні стосунки, відносини довіри між нашими інституціями, чого нам спільно дуже бракувало в останні роки. Коли наші абітурієнти вибирають місце навчання, то вони обирають не тільки університет, але й велику увагу приділяють тому, в якому краї і місті він знаходиться. Тому нам дуже важливо, що ми підтримуємо облдержадміністрацію, а вона, своєю роботою, підтримує нас. Серед намірів Меморандуму - реалізація спільних проектів, програм, які спрямовані на досягнення цілей, що становлять спільний інтерес у сферах освіти, науки, технологій, інновацій, а також взаємне залучення обох сторін до проведення громадських, соціальних, благодійних, спортивних, культурних заходів, що відбуваються у краї та вищому навчальному закладі». 

Голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко у своєму слові наголосив:

«Сьогодні - чудова подія. Впевнений, що співпраця буде корисною як для вашого вузу, так і для Закарпатської ОДА. Недавно ми проаналізували, що 70 % співробітників Закарпатської ОЛА є випускниками УжНУ. А це багато про що свідчить. Ми вже маємо певні пропозиції по співпраці, зокрема, які стосуються студентських практик на базі Закарпатської обласної держадміністрації».

На зустрічі пролунало чимало пропозицій щодо майбутніх напрямків співпраці між УжНУ та Закарпатською ОДА. Зокрема, йшла мова щодо взаємодії в рамках процесу створення ОТГ, навчання представників громад проектному менеджменту.

«Перспективним напрямком результативної співпраці ми бачимо налагодження роботи щодо діяльності Наукового парку, який зможе ефективно поєднувати інноваційні технології та їхнє впровадження. Ми бачимо можливість співпраці в плані створення бізнес-інкубатору, в якому на спільних засадах можна було б знаходити фінансування для стартап-проектів, які вже є в УжНУ. Їх, за результатами конкурсів інноваційних ідей, які ми проводимо вже декілька років поспіль, є вже близько шістдесяти» - зазначив проректор з наукової роботи Ігор Студеняк.

Серед можливих напрямків співпраці – міжнародна діяльність.

«Ми найзахідніша область та найзахідніший університет України. За допомогою спільних проектів ми можемо підсилювати один одного. Це стосується як подачі проектів, так і їхню реалізації» - зазначила проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел. 

«Що від нас вимагається? Розуміння чіткої перспективи розвитку краю. Вважаю, що співпраця університету, його значної інтелектуальної потуги та Закарпатської ОДА в цьому плані є надзвичайно потрібною та важливою для нашої області. Також ми повинні знати, яких саме фахівців потрібно буде для економіки області в найближчому майбутньому. У цьому сигменті допомога Закарпатської ОДА є також дуже важливою для нас» - зазначив перший проректор Олександр Сливка.

Після підписання меморандуму сторони домовилися про підготовку плану-графіку подій, які будуть реалізовуватися у співпраці між Закарпатською ОДА та УжНУ.

Нагадаємо: УжНУ увійшов у ТОП-20 вишів України, які отримають найбільше державних коштів на науку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#співпраця #УжНУ #ОДА #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...