• Головна
  • Медреформа на Закарпатті: лікарні не закриватимуть, але можуть змінити їхній статус
19:18, 11 грудня 2019 р.

Медреформа на Закарпатті: лікарні не закриватимуть, але можуть змінити їхній статус

Під час пресконференції у Закарпатській ОДА керівниця обласного департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров вкотре озвучила інформацію про те, що медреформа не передбачає закриття лікарень на Закарпатті, але може змінити статус деяких із них.

Медреформа на Закарпатті: лікарні не закриватимуть, але можуть змінити їхній статус, фото-1

«Фінансування не залежить від таблички на закладі. Ми маємо розуміти, що лікарня буде фінансуватися, виходячи з наданих послуг. Тож треба переживати зовсім через інші речі. Наприклад, на Дніпропетровщині вже понад 1500 лікарів зареєструвалися в Академії НСЗУ на тренінг по медичному кодуванню, у нас таких зареєстрованих лише 84! Наші медпрацівники часто навіть не знають, що кошти, які вони отримають чи не отримають, залежать від того, наскільки правильно лікарі кодують діагнози своїх пацієнтів», – розповіла Єлизавета Біров.

Національна служба здоров’я України підготувала 27 пакетів медичних послуг, на кожен із яких медзаклад має підписати договір, але виключно тоді, коли лікарня відповідатиме вимогам щодо надання конкретної послуги (фахові кадри, відповідне обладнання тощо).

«Як важко починало Закарпаття медреформу на первинному рівні, так і реформа на «вторинці» починається досить неспокійно. Я думаю, це викликано тим, що керівники й інші медичні працівники не зовсім володіють усією інформацією. Вважаю, що варто дослухатися до того, що говорить МОЗ, Національна служба здоров’я. Лікар або керівник, який себе поважає, хоча б раз на день має зайти на сайт НСЗУ і МОЗ України, аби бути в темі, що у нас діється. Це дозволить уникнути хибних інтерпретацій», – додала Єлизавета Біров.

Вона також принагідно повідомила, що загалом в області вже створено 22 обласних комунальних медпідприємства і 12 районних.

Лише два медзаклади на Тячівщині й досі не змінили свого статусу.

«На сьогодні в області залишилися дві лікарні, які ще не перетворилися на КМП (комунальні медичні підприємства – ред.). Це Солотвинська обласна алергологічна лікарня і Дубівська районна лікарня. Якщо у Дубовому просто трішки відстали у темпі від інших, то у Солотвино є певні питання щодо актів передачі майна. Ці проблеми зараз вирішуються», – зазначила Єлизавета Біров.

Вона додала, що вказані медзаклади досить обмежені у термінах для реалізації відповідних процедур, і вони спливають до кінця 2019 року.

«Ці процеси в області починалися досить повільно у порівнянні з іншими областями. Однак на сьогодні нашу роботу МОЗ оцінює позитивно, адже темпи ми відчутно прискорили», – наголосила керівниця обласного департаменту.

Джерело: 0312.ua

Нагадаємо, ОДА спростувало чутки про закриття Іршавської лікарні, через яку перекривали дорогу 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медреформа #лікарні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...