• Головна
  • Ведмеді у реабілітаційному центрі на Синевирі поки не сплять (ФОТО)
13:38, 5 грудня 2019 р.

Ведмеді у реабілітаційному центрі на Синевирі поки не сплять (ФОТО)

У Національному парку "Синевир" розповідають, що незважаючи на зиму ведмеді не йдуть спати.

Ймовірно, це пов'язано зтим, що до парку ведмеді жили не на волі у природі, а у місцях типу зоопарку та цирку, де поняття зимової сплячки немає.

Працівники парку також роз'яснили, що ведмідь бурий, всупереч розповсюдженій думці, в дійсну сплячку не впадає. Їхній стан зимою правильніше назвати зимовим сном, тому що вони зберігають повну життєздатність, чутливість, у випадку небезпеки покидають барліг та, після блукань по лісу, займають новий.

Крім того в їх генетичній програмі закладена «підпрограма» неможливості впадання в зимовий сон, якщо ним не накопичено достатньої кількості (80—90 кг) жиру, який виконує 3 дуже важливі функції: забезпечення організму водою (втрачається через шкіру і легені, а через нирки – ні), забезпечення енергією (потрібна для забезпечення нормального функціонування та готовності організму до несподіванок під час сну), термоізоляційна (для мінімізації втрати біоенергії організмом).

У наших убогих лісах (дичини обмаль, фруктів, ягід, диких бджіл – також, високобілкові культури кукурудза, ячмінь, гречка – недоступні, лососеві види риб на нерест річками-струмками не піднімаються, оскільки практично вщент винищені) ведмеді просто не в змозі накопичити достатньо жиру.

Крім того в південних частинах ареалу з теплою зимою ведмеді можуть взагалі в сплячку на зиму не залягати. Такі ведмеді стають т.зв. «шатунами» і є дуже небезпечними для людини при зустрічі: зимою з голодухи згодиться для їжі будь-який білок.

0312.ua

Ведмеді у реабілітаційному центрі на Синевирі поки не сплять (ФОТО) , фото-1
Ведмеді у реабілітаційному центрі на Синевирі поки не сплять (ФОТО) , фото-2
Ведмеді у реабілітаційному центрі на Синевирі поки не сплять (ФОТО) , фото-3
Ведмеді у реабілітаційному центрі на Синевирі поки не сплять (ФОТО) , фото-4
Ведмеді у реабілітаційному центрі на Синевирі поки не сплять (ФОТО) , фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ведмеді #синевир #зима
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...