19:06, 3 грудня 2019 р.
Листопад 2019 року був найтеплішим за всю історію спостережень синоптиків Закарпаття
Погоду листопада формували, головним чином, антициклонічні процеси: переважала дуже тепла погода.
Листопад 2019 року виявився найтеплішим за всю історію спостережень. Відзначилися високими позитивними аномаліями температурні показники другої декади, а середня декадна температура повітря була характерною для середини жовтня (за нормою).
У південно-східній частині низинно-передгірних районів області та на високогір´ї (Сл Плай) середньодекадні температурні показники були найвищими за весь період спостережень з 1946 року.
Середньомісячні температури повітря на території області складали 5-11 ° тепла, що на 4-6° вище норми. Максимальні температури повітря підвищувалися до +13-+20º. Мінімальна температура повітря на території області опускалась до 3°- 8° морозу.
Поверхня грунту охолоджувалась аналогічно. Загальна кількість опадів становила 88-200 % місячної норми (46-226 мм).
Протягом листопада опади випадали головним чином у вигляді дощу на високогірʼї подекуди з мокрим снігом та снігом. Найбільш дощовою була перша декада. 5 листопада опади в гірських районах області сягали критерію СГЯ.
А в Ужгородському районі перша декада листопада 2019 року була найбільш дощовою за весь час спостережень з 1946 року (за даними АСМЦ Ужгород випало майже 6 декадних норм дощу).
На річках відмічалося декілька невисоких хвиль дощових паводків з підвищенням рівнів води на 0.4-1.0 м, в нижніх течіях р.Латориця та р.Боржава 2.1-3.4. Підвищення рівнів відбувалися в межах корінних берегів, без виходу води на заплаву.
Середня водність річок Закарпатської області у листопаді 2019 р. становила (в % від місячної норми): на р.Тиса 48-69%; в басейнах річок Латориця і Уж 86-100%. Сільське господарство Агрометеорологічні умови протягом листопаду були надзвичайно сприятливими для посівів. При наявному тепло та вологозабезпеченні, рослини мали змогу підрости, зміцніти, щоб ввійти в зиму в доброму стані.
В третій декаді листопада в гірських та місцями в передгірних районах зі зниженням середніх добових температур повітря до показників нижче +5° відбулося остаточне припинення активної вегетації більшості зимуючих культур (що на 2 тижні пізніше для передгірних районів, для гірських районів на місяць пізніше середніх багаторічних строків).
В низинних районах області активна вегетація тривала до кінця місяця. За даними осіннього обстеження озимі зернові ввійшли в зиму в переважній більшості в доброму стані: 92,7% - добрий стан, 4,2 % - задовільний, 3,1 - незадовільний. Наприкінці місяця сонячна погода вдень та низькі нічні температури були сприятливими для проходження рослинами першої фази загартування та яровизації на посівах, де вже розпочалося кущіння.
Енергетика, комунальне господарство, зв’язок, автотранспорт В листопаді 2019 року погодні умови для комунального господарства та автотранспорту переважно були сприятливими.
На роботу народногосподарських підприємств та організацій впливали: тумани, та значні дощі, місцями сніг. На протязі 1-дня у Міжгірському районі та 14-ти днів на Сл Плай пориви вітру сягали 16-40 м/с.
Коротка кліматична характеристика грудня На початку грудня в області здійснюється перехід середньої добової температури повітря через +0° у бік зниження (що означає настання зими) в низинно-передгірних районах області. У грудні ймовірні сильний вітер, хуртовини, налипання мокрого снігу, під час відлиг – тумани та ожеледь Середня місячна температура повітря в грудні складає 1-3° морозу. Абсолютний мінімум температури становить -29,0…-20,5°, абсолютний максимум 9,6-17,8° тепла.
Середня місячна кількість опадів складає 80-108 мм. Кількість днів з опадами коливається від 15 до18 днів. Середня кількість днів з температурою нижче -10°С в середньому складає 3-6 днівб у горах до 9 днів.
За довгостроковим прогнозом погоди за даними Укр ГМЦ та світових центрів погоди, середньомісячна температура повітря очікується в області 0,2° тепла-2°морозу, що на 1° вище норми за базовий період (1981-2010рр.). Місячна кількість опадів прогнозується 82-108 мм, що відповідає нормі.
Читайте також:На Ужгородщині на трасі великий затор через авто, які повільно піднімаються на пагорб (ФОТО, ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...