• Головна
  • Будапешт не прагне автономії Закарпаття - посол Угорщини
20:00, 28 листопада 2019 р.

Будапешт не прагне автономії Закарпаття - посол Угорщини

Посол Угорщини Іштван Ійдярто переконує, що Будапешт не заохочує до автономії Закарпатської області.

Хоча Закарпаття завжди було цікавою територією, там ніколи не було конфліктів між українцями та іншими націями, заявив Ійдярто в інтерв’ю Главкому.

Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 млн українців, угорців — 150 тисяч. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім «не наші», вони прословацькі, проугорські? Закарпаття — завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було. Ми прекрасно розуміємо, що з Росією в України дуже складно, досягнення миру — це довгостроковий процес. І дотримання прав меншин, і автономії в складі держави — це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні ,– прокоментував посол.

При цьому, він зауважив, що дотримання прав меншин, і автономії в складі держави – це європейські практики, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні.

В Європарламенті схвалили кандидатуру угорського комісара, який відповідає за питання політики сусідства та розширення. Серед іншого він підтримуватиме проведення в Україні реформ.

Додамо, що відомо про загострення українсько-угорських відносин Угорщина почала звинувачувати Україну в утисках після прийняття у 2017 році нового закону про освіту.

У ньому обов'язковою нормою стало вивчення державної української мови. Угорщина вбачає в цьому законі загрозу для своєї нацменшини на Закарпатті.

Тож країна почала наполягати на скасуванні норми про державну мову та пригрозила блокувати всілякі спроби України вступити до ЄС та НАТО.

Згодом між Україною та Угорщиною розгорівся новий конфлікт через те, що на Закарпатті українцям роздавали угорські паспорти. А це суперечить законам України.

Чергове загострення виникло напередодні візиту в жовтні керівництва НАТО до України. Тут північноатлантична рада мала виступити зі своєю декларацією на підтримку нашої держави. Втім Угорщина вирішила її ветувати.

Угорці вимагали, аби до декларації включили їхні пропозиції. В останній момент Будапешт припинив блокування декларації, зазначивши, що пропозиції таки були враховані.

Читайте також: Солотвинський солерудник рятуватимуть за 1 млн євро – гроші ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Угорщина #Україна #автономія #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...