• Головна
  • На Закарпатті планують відновити будівництво каскаду міні ГЕС на річці Шопурка
10:50, 23 листопада 2019 р.

На Закарпатті планують відновити будівництво каскаду міні ГЕС на річці Шопурка

6 листопада голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко та представники чеської компанії «Мавел» обговорили проблемні питання незакінченого проєкту каскаду ГЕС на р. Шопурка, що поблизу с. Великий Бичків Рахівського району, пишуть "Новини Закарпаття"

Як зазначили член ради директорів АТ «Mavel» Ян Шіп та торговий директор компанії Максим Піхік, проєкт дозволить генерувати «зелену» електроенергію з відновлювального джерела – води, використовуючи гідропотенціал річки. Це дасть можливість зменшити споживання палива на базі вуглеводів, викиди в атмосферу парникових газів і поліпшити екологію в цілому. На жаль, реалізацію задуму на сьогодні призупинено.

Чехи розповіли, що це буде ГЕС дериваційного типу з будівництвом невеликої греблі та обвідного каналу. Передбачається зведення водосховищ або вплив на існуючий режим роботи річки. Вся вода, яку заберуть для гідроелектростанції, повертатиметься назад у річку, і це ніяк не впливатиме на її якість або хімічний склад. Проєктом також передбачено рибохід, який дозволить мігрувати вгору та вниз по річці іхтіофауні, тож і для неї ГЕС буде безпечна. До всього вона дозволить моніторити паводки – завчасно попереджати про їх початок та оцінювати масштаб, що надасть додатковий захист населенню, яке проживає в прибережних районах.

Представники компанії акцентували, що «Мавел» заснована в 1990 році й нині є одним із світових лідерів з виробництва турбін для ГЕС потужністю від 30 кВт до 30 МВт. Свою продукцію поставляли до 43 країн на 5 континентах.

Ігор Бондаренко запевнив інвесторів, що зініціює робочу групу, яка детально вивчить проблеми, з якими зіштовхнулася компанія. «Вона врахує Ваші пропозиції, проведемо двосторонню зустріч і визначимо, як рухатися далі», – резюмував.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ГЕС #річка #міні ГЕС #Закарпаття #Шопурка #будівництво #каскад ГЕС
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...