• Головна
  • У понеділок суд в Ужгороді розпочне по суті перевіряти законність "екологічного" висновку по ВЕС на Боржаві (ФОТО)
21:00, 15 листопада 2019 р.

У понеділок суд в Ужгороді розпочне по суті перевіряти законність "екологічного" висновку по ВЕС на Боржаві (ФОТО)

У понеділок, 18 листопада о 14:00, Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням Тетяни Скраль розпочне розгляд по суті резонансної справи щодо скандального будівництва 34-х гігантських вітряків на полонині Боржава.

Як повідомляє громадський правник Віталій Грегор, позивач ГО "Неосфера" консолідовано з місцевими громадами, науковцями та представниками громадянського суспільства просять суд захистити екологічні права на безпечне довкілля жителів Карпатського регіону, яке несе сам процес будівництва гігантських вітряків на полонині Боржаві і принесе непоправної шкоди природі, фауні та екосистемі наших Карпат.

Адміністративний позов подала Громадська організація "Ноосфера" до Департаменту екології та природніх ресурсів Закарпатської ОДА про визнання незаконним та скасування виданого ним "позитивного" Висновку з оцінки впливу на довкілля планової діяльності "Будівництво вітрової електростанції 120 МВт на території Воловецького та Свалявського району".

Оскільки при підготовці звіту з оцінки впливу на довкіллля було грубо порушене законодавство, як українське, так і міжнародне. Зокрема не враховані зауваження екологів та представників наукової спільноти, які звертали увагу також на очевидні факти недостовірної інформаціє в звіті з ОВД, що як наслідок призвело до необєктивного і неповного аналізу впливу на довкілля "екологічним департаментом" облдержадміністрації.

Місцеві жителі Міжгірщини та Свалявщини, які стали на захист Боржави та проводили неодноразові протести, звертаються до всіх небайдужих закарпатців прийти на судове засідання та підтримати боротьбу за збереження даної перлини Карпат.

Окрім того, паралельно тривають суди в іншому процесі в цьому ж адмінсуді щодо визнання протиправною бездіяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Чергове засідання завершилось вчора, 14 листопада, за участі представників сіл Березники і Керецьки Свалявського р-ну. За наслідками засідання суд вирішив витрубувати ряд докуменів в ДАБІ, в зв'язку з чим засідання відкладено на 10 год. 4 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...