• Головна
  • На Закарпатті з'явиться система захисту від граду?
20:43, 14 листопада 2019 р.

На Закарпатті з'явиться система захисту від граду?

14 листопада, відбулася робоча нарада управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради, яке очолює Василь Маковський.

Участь у засіданні також взяли: заступник начальника управління Анатолій Гринь, заступник директора ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак,начальник управління цивільного захисту ОДА Віктор Буришин, сільськогосподарський консультант Закарпатського обласного благодійного фонду «Про Агрікультура Карпатіка» Степан Гал, представники Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Діана Міллер й Андрій Золотарьов,керівники окремих управлінь виконавчого апарату облради та ін.

У порядку денному ‒ питання щодо будівництва систем протиградового захисту у Закарпатській області, із якого доповідав радник відділу з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Андрій Товт.

Він розповів про досвід сусідніх країн, де через реалізацію спеціальних проектів успішно борються із таким атмосферним явищем – як град.

Зокрема в угорських областях Бач-Кішкун та Чонград, вже користуються такими системами і рятують населені пункти та сільськогосподарські врожаї від граду.

Наразі фахівці працюють над підготовкою спільного проекту будівництва системи протиградового захисту у Закарпатті та сусідньої Саболч-Сатмар-Березької області в Угорщині.

Відтак готуються до проведення спільної конференції, на якій обговорять питання співпраці із угорськими фахівцями.Йосип Борто зазначив, що такий проект є актуальним, адже градові явища почастішали у нашому краї та завдають збитків не тільки працівникам аграрного сектору, страждає також людське майно: транспорт, споруди тощо.

Тож, варто вивчати міжнародний досвід та впроваджувати такі проекти і в Закарпатті.Учасники наради конструктивно обговорили перспективність такого проекту та внесли слушні пропозиції щодо його впровадження у краї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Град #Захист #Закарпаття.
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...