Новини компаній
11:00, 22 листопада 2019 р.
Все про бенгальських котів: особливості догляду і вакцинація
Новини компаній
Бенгальська кішка була виведена шляхом схрещування азіатської леопардової кішки з домашньою породою кішок, таких як американська короткошерста, бірманська кішка і єгипетський мяу.
Бенгальські кішки люблячі, віддані і дуже чуйні по відношенню до своїх власників. Незважаючи на свою популярність, бенгальці підійдуть не всім. Ці кішки вимагають великої уваги і догляду. Вони дуже активні і рухливі і легко звикають до прогулянок на повідку. При цьому до повідка кішку починають привчати з раннього віку.
Деякі представники цієї породи люблять воду і з задоволенням у ній грають.
Бенгальські кішки можуть мати як плямистий, так і мармуровий окрас. Представники цієї породи дуже різноманітні. Мармурова шерсть має горизонтальну розмітку, що відрізняється відтінками.
Плюси і мінуси бенгальських котів
Плюси породи:
- Доброзичливі і розумні
- Гіпоалергенні і не линяють
- Легко адаптуються, приживаються з іншими тваринами
- Піддаються дресируванню, можна привчити приносити м'ячик
- Не бояться води
- Шерсть не вимагає особливого догляду
Мінуси бенгальських котів:
- Занадто активні
- Без належного виховання можуть бути досить дикими - можуть вчепитися в руку або будуть полохливими і жити під диваном і туди ж ходити в туалет.
- Коти мітять свою територію
- Голосно нявкають і гарчать під час їжі
- Бенгалів необхідно правильно годувати, інакше у них можуть виникнути проблеми зі шлунком і кишечником.
Що потрібно купити для бенгальського кота
Отже, ви вирішили завести бенгальського кота. Як же максимально підготуватися до появи вихованця в вашому домі, і що необхідно буде придбати:
- Шлейка, якщо будете вигулювати кішку на вулиці (привчати до неї вихованця бажано з дитинства)
- Миски - для корму і води
- Спеціальні ножиці для стрижки кігтів
- Щітка
- Лоток
- Іграшки
- Когтеточка
- Переноска
- Спальне місце
Догляд
Бенгальські кішки мають розкішну шерсть, за якою легко доглядати. Для цього необхідно раз на тиждень вичісувати тварину м'якою щіткою, а залишки шерсті знімати вологою рукавичкою або ганчіркою.
Зважаючи на те, що бенгальці дуже люблять воду, купають їх часто задля задоволення. Кігті підстригають щонеділі. Також щотижня перевіряють вуха на наявність бруду і запалень. У разі забруднень їх обробляють спеціальними розчинами.
Бенгальським котам рекомендують чистити зуби. Пасту використовують тільки за рекомендацією ветеринара.
Ці коти, як і багато інших, люблять закопувати свої відходи, тому лотки для них вибирають глибокі з високими бортиками.
Хвороби
В цілому порода бенгальських котів досить витривала і здорова. Але схильність до деяких хвороб все ж є. З них ветеринари виділяють:
- харчові отруєння
- гастрити
- глисти
- кардіоміопатія, хвороба серця
- запалення кишечника
- котяча лейкемія
Вакцинація
Щеплення кошенятам починають робити або у віці від 2 до 3 місяців, або після зміни зубів у віці 8 місяців.
Перше щеплення робиться через 10 днів після того як тварині дали антигельмінтний препарат (Дронтал, Празіцід і ін.). Ці препарати бувають як у вигляді таблеток, так і вигляді сиропу, маленьким кошенятам дають сироп, так як його простіше дозувати.
Звичайно перша вакцинація кошенятам робиться у віці 10-12 тижнів (щеплення повинне бути тривалентне без сказу), з наступною ревакцинацією через 21 день. Повторна вакцинація робиться тією ж вакциною, якою було зроблене перше щеплення. Після другої вакцинації протягом 10-14 днів витримується карантин - це той термін, коли кошеня проводить ще в розпліднику. І тільки через 14 днів у нього виробляється імунітет, і він може переїжджати в новий будинок.
Щеплення від сказу кошенятам робиться окремо від щеплення від інфекційних захворювань. І якщо кошеня житиме в будинку, не матиме контакту з іншими тваринами, і не буде ловити щурів або мишей, то його краще прищепити від сказу вже після зміни зубів. Повторні щеплення робляться через рік і повторюються щорічно. Купити вакцину для бенгальського кота можна на сайті belvet.ua.
Харчування
Травна система бенгальських котів дуже вимоглива. З раннього віку важливо підібрати правильне харчування для майбутнього здоров'я вихованця.
Бенгальських котів не можна годувати домашньою їжею зі столу. Їм суворо заборонено давати їжу зі спеціями, смажене, солоне і солодке. З рослинної їжі не дають продукти, які призводять до газоутворення: горох, квасоля, кукурудза, виноград, буряк.
Дорослих кішок годують 2 рази на день, малюків: у віці 2-4 місяців годують 5-6 разів, з 4 до 6 місяців - 4 рази, з 6 до 8 місяців - 3 рази, після чого бенгальця переводять на доросле харчування 2 рази в день.
Натуральний корм
При виборі натурального домашнього харчування, господарям необхідно підраховувати кількість поживних речовин, правильно підбирати продукти, щоб організм кішки не відчував ні гіпервітамінозу, ні авітамінозу.
Натуральне меню бенгальської кішки повинно складатися з наступних продуктів:
- Нежирне м'ясо - варене, запечене або сире (попередньо заморожене на декілька діб), воно потрібне щодня. Дорослій тварині можна подрібнювати м'ясо на невеликі шматочки, але не доводити до пюреобразного стану. Бажано віддати перевагу телятині (яловичині), кролику, курці і індичці;
- Нежирна морська риба - варена (бажано) або сира - навага, минтай, крижана, хек. Її дають кішці не частіше 1-2 разів на тиждень. Зрідка можна побалувати кішку жирної рибкою (скумбрією, атлантичним оселедцем, сайрою), з якої слід видалити великі кістки;
- Субпродукти - ними не варто зловживати, тому 1-2 разів на тиждень буде достатньо. Можна давати відварені і подрібнені печінку, легке, серце;
- Крупи - (рис, гречку, ячну, манку) дають кішці кілька разів на тиждень, перемішуючи їх з м'ясом, рибою або субпродуктами;
- Овочі - їх відварюють або дають сирими, подрібнивши і змішавши з їжею тваринного походження. Кішкам можна їсти кабачки, гарбуз, капусту (якщо немає проблем з газоутворенням), моркву. Також корисна зелень в невеликих кількостях - петрушка, кріп, листя салату;
- Яйця - можна давати тільки жовток або ціле яйце в відвареному вигляді 1-2 рази на тиждень;
- Рослинна олія - його додають до готових страв (овочів, м'яса, каш і ін.);
- Нежирні кисломолочні продукти - йогурт, кефір без барвників і смакоароматичних добавок;
- Пророщені злаки - можна виростити або придбати, кішка буде з задоволенням їсти корисну травичку.
Готові корми
Готові корми як правило містять всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Вони добре засвоюються і мають невелику норму споживання.
Для бенгальських котів рекомендують вибирати корми із серії преміум. Основний компонент їх складу - натуральне м'ясо, найчастіше фермерське і свіже. У них не міститься рослинного білка (або міститься, але в малих кількостях), ГМО, шкідливих ароматичних і смакових добавок.
Перед придбанням корму ветеринари рекомендують добре вивчати склад продукту. Найкраще, якщо на упаковці вказано детальний список інгредієнтів і їх процентне співвідношення. Упор завжди повинен бути зроблений на протеїн тваринного походження (тобто м'ясо, рибу, птицю).
Якісний корм для бенгальської кішки можна придбати на сайті belvet.ua.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:21, 6 січня
129
10:12, 9 січня
10
15:14, 15 січня
10:11, 9 січня
1
live comments feed...