• Головна
  • Харчування у закарпатських школах та дитсадках має бути безпечним для дітей
17:50, 11 листопада 2019 р.

Харчування у закарпатських школах та дитсадках має бути безпечним для дітей

Забезпечити раціональне і безпечне харчування учнів у закладах освіти, своєчасно вживати заходів для поліпшення його якості, здійснювати систематичний контроль за організацією харчування дітей – такі першочергові завдання дав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук за підсумками наради, яка відбулася 25 жовтня поточного року.

На виконання зазначеного доручення, з метою вирішення актуальних питань щодо організації безпечного та якісного харчування дітей в закладах освіти області сьогодні, 11 листопада, в облдержадміністрації відбулася нарада під керівництвом заступника голови ОДА Ольги Травіної.

У своєму виступі директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова зауважила, що питання організації харчування неодноразово упродовж останнього часу були предметом обговорення як засідань колегії департаменту, так і нарад, а також «відкритих управлінських студій». Зокрема, у цьому контексті наголошено на переході від централізованого до самостійного бухгалтерського обліку та здійсненні процедур закупівель, у тому числі і продуктів харчування.

У ході наради представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Держпродспоживслужби в Закарпатській області та представники місцевих органів управління освітою, які відповідають за організацію харчування в районах, містах, ОТГ виокремили низку першочергових кроків, що сприятимуть поліпшенню ситуації в цілому. На переконання фахівців, існує потреба в дотриманні законодавства щодо безпечності харчових продуктів, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, запровадженні контролю за якістю продуктів, забезпечення належної матеріально-технічної бази, впровадження системи НАССР на харчоблоках закладів освіти, укомплектування професійно підготовленим персоналом.

Досвідом роботи з організації якісного та безпечного харчування дітей у закладах загальної середньої освіти в м. Ужгород з присутніми поділилася начальник відділу закладів освіти управління освіти Ужгородської міської ради Жанна Дудинець.Про зміни у законодавстві в сфері безпечності харчових продуктів, здійснення заходів державного контролю з питань дотримання законодавства закладами освіти, про вимоги санітарного законодавства для закладів освіти йшлося у виступах представників Держпродспоживслужби в Закарпатській області.Крім зазначеного, на виконання доручення Прем’єр-міністра Українивидано розпорядження голови обласної державної адміністрації, що передбачає регіональний план заходів щодо організації харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти області.

Реалізація усіх поставлених завдань сприятиме поліпшенню системи харчування, яке має бути, насамперед, якісним та безпечним. Адже це один з критеріїв здоров’я дошкільнят та учнів, пише прес-служюа Закарпатської ОДА.

Читайте також: На Закарпатті 170 дітей не приступили до навчання: в ОДА підвели підсумки рейду "Урок"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#харчування #діти #школи #дитсадки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...