• Головна
  • "В Ужгороді небезпечно бути "відкритим": мешканці Заходу про стереотипи
16:55, 10 листопада 2019 р.

"В Ужгороді небезпечно бути "відкритим": мешканці Заходу про стереотипи

Поділ українців на "западенців" та "східняків" створив багато стереотипів та міфів. Зазвичай ці уявлення поширюють люди, які не знають справжньої ситуації. Наприклад, подейкують, що жителі Сходу мають проросійські погляди, ненавидять українську мову та багато п’ють. На Заході ж – всі народжують багато дітей, оберігають традиційні сімейні цінності та надто релігійні.  Про це пише "УП. Життя".

Команда ГО "Місто-сад" провела по тижню на Сході та Заході, щоб зрозуміти, ким є місцеві жителі насправді та зруйнувати (чи підтвердити) стереотипи про них. Ми показуємо, що є й інші випадки. 

Розповідаємо історії людей із Заходу, які хочуть, щоб стереотипне мислення українців зникло. 

Про багатодітність у сім’ях

"Часікі тікають", "Ви потім не зможете", "Ви будете жалкувати про це все своє життя" – ось що постійно чує Катерина зі своїм чоловіком через власний вибір жити без дітей.

Катерині Лісоконь 32 роки і вона – представниця руху чайлдфрі. У шлюбі пара 6 років, спочатку вирішили жити без дітей, бо просто не були готові.

Пізніше зрозуміли, що не готові не просто зараз, а взагалі:

"Ми любимо дітей. Так, у наших друзів є діти, але коли ми їх бачимо дві години на день, нам цього достатньо з головою.

Мій чоловік десь рік тому сказав: "Ти знаєш, я подумав... я, певно, взагалі не хочу дітей". І я теж подумала – фух! Ніхто не буде на мене тиснути.

Можливо, років через 10 моє ставлення до цього зміниться. Але зараз точно ні".

З боку власної родини Катерина тиску не відчуває, адже має прогресивних батьків, які прийняли її вибір. Жінка згадує випадок із попередньої роботи, тоді працювала в ювелірному магазині. Всі її колеги вже давно були одружені та мали по кілька дітей:

"І коли вони дізнавалися, що мені вже є 30 років, але немає дітей навіть у планах, то вони просто думали, що я трохи несповна розуму. Спочатку ставили, на мій погляд, абсолютно нетактовні питання: чи є у нас якісь проблеми по здоров’ю. У мене немає материнського інстинкту. Я не скривджу дитину ніяку, це для мене табу, але я не хочу власних дітей".

Катерина каже, що до абортів на Заході ставляться дуже табуйовано. Дівчина ж вважає це підходом із Середньовіччя: "Жінка має сама вирішувати, як їй розпоряджатися своїм тілом. Є такі випадки, коли вагітність абсолютно недоречна. І просто народити і лишити дитину невідомо в яких умовах... На мою думку, дитина має виховуватися в любові. Ніхто не в праві розказувати людині, що їй робити зі своїм тілом і зі своїм ставленням до цього". 

Про традиційні сімейні цінності

Ми зустрічаємося у кав’ярні й тут багато відвідувачів. І ми вільно розмовляємо з усміхненою Наталкою. Наталка Касим – психологиня та представниця ЛГБТ-спільноти з Ужгорода. Вона має чотирьох дітей та була в шлюбі тринадцять років. А тоді закохалася в жінку:

"Мені завжди було простіше з жінками, подобалося більше комунікувати з ними. Але через то, що в мене не було такої коробочки, куди це все засунути, а була коробочка, що ти маєш вийти заміж, маєш народити дітей... Дітей я завжди хотіла чотирьох. Це було моє бажання, ну, власне, як хотіла, так собі й зробила (сміється). Так сталося, що я вийшла заміж, а потім закохалася".  

Наталка каже, що в Ужгороді бути "відкритими" – небезпечно. І через це люди часто виїжджають за кордон. Там відчувають себе значно безпечніше.

Більше читайте на "УП. Життя".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стереотипи #упередження #схід #захід
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...