• Головна
  • На Закарпатті стартував масштабний проект із відновлення екології краю (ФОТО, ВІДЕО)
19:12, 4 листопада 2019 р.

На Закарпатті стартував масштабний проект із відновлення екології краю (ФОТО, ВІДЕО)

Міжнародна компанія AvellanaGoldзапустила проект з відновлення екології на Закарпатті. Під час офіційної презентації проекту компанія розповіла, що в утилізацію відвалів та подальшу рекультивацію ділянки Мужіївського родовища планує інвестувати понад 5 млн доларів.

Участь в офіційному запуску проекту взяли партнери Avellana Gold зі США, Великобританії, Південної Африки та представники бізнес-спільнот, серед яких Європейська бізнес-асоціація, а також UkraineInvest, компанія CDM Engineering Ukraine LLC, представники банків.

Як зазначив Браян Севедж, генеральний директор Avellana Gold, реалізація проекту Мужіївського родовища поліпшує інвестиційний клімат і стратегічно важлива для України.

«Я пам’ятаю, як це було у 2014 році, коли по телевізору бачив Євромайдан і зрозумів, що зараз відбуваються важливі зміни в Україні. І тепер ми тут. Відкриття цього проекту Avellana Gold – це фізичне підтвердження нашого наміру інвестувати, розвивати наш бізнес та бути повноправним членом місцевої громади Закарпатської області та України», – розповів Браян Севедж.

Востаннє Мужіївське родовище поліметалевих руд функціонувало понад 10 років тому. Десятки років тут накопичувалися відвали, які забруднюють поверхневі води і ґрунти важкими металами.

На Закарпатті стартував масштабний проект із відновлення екології краю (ФОТО, ВІДЕО), фото-3

«Це початок вирішення проблеми, яка більше 10-ти років турбує мешканців села Мужієво Це проект, який дасть змогу переробити 150 тисяч тонн відвалів, – повідомив Андрій Смолін, керівник українського представництва компанії Avellana Gold. – Наразі це перший етап. Ми зобов’язані починати з екологічного проекту, адже так прописано в наших ліцензійних умовах. Після цього ми будемо в змозі почати роботу над родовищем згідно з законодавством України».

Avellana Gold розробила екологічно чисту технологію переробки відвалів та придбала сучасне обладнання. Завдяки спеціальній технологічній схемі очистку відвалів вдасться реалізувати на 85-90%. Замкнутий цикл виробництва дозволить повторно використати 85% води від потрібної кількості.

«Зараз ми виправляємо те, що залишили після себе інші компанії та люди, які працювали тут до нас. Але треба сказати, що технології рухаються вперед, і ми використовуємо новітній досвід, що дозволяє утилізувати ці відвали та створити основу для збереження екології в майбутньому», – пояснив Арсен Ільїн, директор «Карпатської рудної компанії», яка входить до Avellana Gold.

Як зауважив Даніел Аспліф, директор CDM Engineering Ukraine LLC, на жаль, в Україні нечасто застосовують кращі міжнародні практики зі збереження навколишнього середовища:

«Утилізація відвалів значно покращить екологічну ситуацію регіону. Я сподіваюся, що Avellana Gold буде продовжувати розпочате, тому що це дуже амбітно і це демонструє, що такі проекти можуть досягати успіху в Україні. Це дуже показово для інших іноземних інвесторів. Бути прикладом для інших вимагає сміливості».

Етап реалізації екологічного проекту Avellana Gold забезпечить 50 робочих місць. А надалі діяльність компанії під час виходу на повну потужність передбачає створення близько 500 нових робочих місць з перспективою роботи підприємства не менше 20-ти років.

«Поява нових компаній, котрі розвивають інноваційні проекти, інвестують в Україну є дуже добрим сигналом як для існуючих інвесторів, так і для потенційних. Avellana Gold – створює значну кількість робочих місць, де знаходиться фактично виробництво, адже на даний момент ми не бачимо у регіоні якихось великих проектів або виробництв, де люди можуть прозоро, законно працювати», – підкреслив Ігор Гоцик, керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів Європейської бізнес-асоціації.

Довідка:

Компанія AvellanaGold займається розвідкою і розробкою родовищ корисних копалин в Україні та країнах Східної Європи. У 2016 році компанія придбала підприємства «Карпатська рудна компанія» і «Західна геологорозвідувальна компанія», що володіють спеціальними дозволами на видобуток і розвідку поліметалічних руд в Західній Україні (Мужіївське, Берегівське і Квасівське родовища).

Avellana Gold входить до European Business Association з 2017 року; компанія є членом British Chamber of Commerce з 2019 року та учасником Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (проект CUTIS).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закарпаття #мужієво #мужіївське родовище #золото #екологія #відвали
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...