09:55, 1 листопада 2019 р.
У Закарпатгазі розповіли про переваги своєчасної передачі показань лічильника газу
Опалювальний сезон триває уже місяць. Пониження температури повітря спонукає закарпатців вмикати опалювальні прилади, і, відповідно, слідкувати за кількістю спожитого газу. Адже скільки людина заплатить за газ — напряму залежить від кількості спожитих нею кубометрів.
І, якщо до вересня 2015 року, контролер АТ «Закарпатгаз» був зобов’язаний щомісяця приходити у кожне газифіковане помешкання, аби зафіксувати актуальний показник, то після цієї дати все змінилося.
Передача показників споживачем — не чиясь примха. Така вимога міститься у Кодексі газорозподільних систем, затвердженим Постановою НКРЕКП №2494 від 30 вересня 2015 року. Відповідно до неї, кожен споживач природного газу зобов`язаний щомісяця з 1 по 5 число подавати оператору газорозподільних систем показання приладу обліку газу.
Якщо ж людина не передає показники, їй нараховується плановий місячний обсяг споживання. Потім, коли показники будуть внесені, відбувається коригування показників і, відповідно, нарахувань.
«До травня 2019 року ціна на газ була єдиною для всіх регіонів України і однаковою впродовж усіх місяців, незважаючи на те, липень надворі чи січень. З травня ціна на газ формується іншим чином, змінюючись щомісяця. Враховуючи цей факт, споживачу вигідно передати фактичні показники і сплатити за спожитий газ вчасно, аби у наступних періодах не переплачувати у випадку зростання вартості газу. Крім того, некоректно або невчасно передані показники можуть вплинути на обсяги газу, що відшкодовуються пільгою чи субсидією», — пояснив старший майстер групи інспектування Ужгородського відділення АТ “Закарпатгаз” Олександр Кіндяк.
Для того, щоб передати показники лічильника газу, не потрібно їхати в Центр обслуговування клієнтів.
«Наша компанія створила ряд онлайн-сервісів. Достатньо обрати зручний для себе спосіб: чи то смс-повідомлення, чи то дзвінок у кол-центр, чи то вайбер, чи то особистий кабінет тощо. Це займає буквально кілька хвилин, тому не становить для людей жодної складності», — прокоментувала керівниця Центру обслуговування клієнтів АТ «Закарпатгаз» Мар’яна Загруднєва.
Для цього створено ряд сучасних сервісів. Один з них — «Особистий кабінет». Через нього споживач не тільки може передати показники, але й побачити стан рахунку, свої персональні дані, сформувати та роздрукувати квитанцію, сплатити за спожитий газ онлайн. Також цей сервіс дозволяє подати заявку на виклик майстра чи контролера.
Зареєструвати “Особистий кабінет” можна на сайті 104.ua за адресою: https://104.ua/ua/ (кнопка «Реєстрація»).
Передати показання приладу обліку можна і через інші сучасні сервіси. Серед них:
- смс-повідомлення на номер 7104 у наступному форматі: ХХХХХХХХХХ ХХХХХ (у цьому випадку ХХХХХХХХХХ - 10 цифр особового рахунку, ХХХХХ - показання лічильника (до 5 цифр). Зверніть увагу: між особовим рахунком і показаннями лічильника має бути один пробіл);
- телефони Контакт-центру (0312) 48-83-04, (067) 01-03-104 (оператори кол-центру приймають дзвінки щодня з 8:00 до 20:00 без обідньої перерви, в тому числі у вихідні та святкові дні);
- голосове меню IVR (працює цілодобово за номерами контакт-центру (0312-48-83-04, 067-01-03-104) у розділі "2");
- мобільний додаток 104Mobile. Тестова версія 104Mobile наразі розроблена для мобільних пристроїв, які працюють на операційній системі OC Android (версія 4.1 або вище).
- чат-бот «7104ua» у месенджері Viber. Для роботи з Viber-ботом необхідно бути підписаним на паблік акаунт. Для цього після відкриття профілю Viber-бота на своєму мобільному пристрої натисніть на кнопку "повідомлення"" і Ви автоматично будете підписані. Після цього відкриється контекстне меню, яке містить всі пункти для подальшої роботи з ботом. Зареєструватись можна за допомогою детальної інструкції - https://viber.104.ua/
- електронна пошта (на адресу [email protected] слід надіслати номер особового рахунку, прізвище та ім'я, адресу і, звісно, показники лічильника).
* * *
Тож, враховуючи вищезазначене, передайте показники лічильника газу з 1 по 5 листопада зручним для вас способом
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:22
Вчора
Оголошення
10:51, 11 грудня
13:22, 1 грудня
10:14, 9 грудня
5
live comments feed...