На Закарпатті планують створити міжрегіональні центри допомоги людям з інсультом

29 жовтня, – Всесвітній день боротьби з інсультом. Так і в Закарпатській області в цей день говорили про цю страшну і небезпечну хворобу. Це – щорічний захід, який було започатковано ще в 2006 році Всесвітньою організацією інсульту (WSO).

За даними ВООЗ у результаті інсульту помирають 6,7 мільйона чоловік у рік в усьому світі. На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому, якщо нещодавно інсульт зустрічався, в основному, у пацієнтів старше 55-60 років, то зараз близько третини випадків припадає на осіб у працездатному віці (30-40 років).

Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров’я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.

На рахунок Закарпаття, то і в нас статистика - невтішна: у краї щороку стається понад 2 700 мозкових інсультів. І тільки поодинокі пацієнти звертаються своєчасно по допомогу. Тоді як втрачений час - це втрачене здоров'я та можливість мінімізувати руйнівні наслідки інсульту. Адже в арсеналі медиків є препарат, який здатен зупинити розвиток хвороби, якщо його ввести у термін до 2-4 годин з початку перших проявів інсульту.

Вартість однієї ампули "актилізе" становить близько 12-12,5 тисяч гивень. Одному пацієнту потрібно дві ампули. І все це є абсолютно безкоштовне в чотирьох інсультних центрах Закарпаття. Потрібно тільки своєчасно викликати "швидку" і обов'яково запам'ятати час, коли проявилися перші ознаки інсульту.

Про створення міжрегіональних центрів допомоги хворим з інсультом на Закарпатті говорив Олександр Пулик.

Зі слів лікаря, такі центри функціонуватимуть в Ужгороді, Мукачеві, Хусті та Тячеві.

інсульт хвороба форум
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
84 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі