20:06, 26 жовтня 2019 р.
Ґвалт підняли зарано - експерт про випадки дифтерії в Україні
На цьому тижні в Ужгороді зафіксували спалах дифтерії. Збудника інфекції було виявлено у 15 студентів Ужгородського національного університету. Також 24 жовтня у Києві підтверджено захворювання на дифтерію у 9-річного школяра. Що відбувається із щепленням в Україні? Якою є ситуація із дифтерією? Про це все Українському радіо розповіла очільниця відділу моніторингу та оцінки центру громадського здоров'я України Катерина Матюшкіна.
Катерина Матюшкіна зазначила, що в Україні щороку фіксують випадки дифтерії, тому суспільство зарано здійняло ґвалт. Про спалах дифтерії в Ужгороді, де захворіли 15 студентів Ужгородського національного університету, які приїхали на навчання з Індії спікерка пояснила:
"Зараз не є якась екстрена ситуація. Звісно, це більше, аніж очікувано, але ми до цього готові. Ґвалт підняли зарано. Ми чекаємо результатів нашої лабораторії, які повинні сказати, чи це токсигенна дифтерія чи нетоксигенна. За попередніми результатами досліджень, які проводились на Закарпатті, це є нетоксигенна дифтерія, тобто вона не викликає самого захворювання на дифтерію. Варто зауважити такий момент: дифтерія викликається не самим збудником дифтерії, а токсином, який цей збудник виробляє. Це принципова різниця, бо навіть щеплення від дифтерії попереджає не від потрапляння збудника в організм, а від токсину, від впливу токсину, який виробляє corynebacterium (збудник дифтерії) від цього токсичного впливу на організм. Крім того, що вражаються слизові оболонки, може вражатися шкіра, токсин може діяти на серцевий м’яз, на нервову систему, і викликати певні доволі важкі ускладнення", — сказала вона.
Катерина Матюшкіна зазначила, що важливо вакцинуватися як дітям, так і дорослим. Не варто забувати, що кожні 10 років дорослі мають проводити вакцинацію, бо з часом антитоксичний імунітет знижується і його треба поновлювати.
Експертка центру громадського здоров'я прояснила ситуацію із протидифтерійними сироватками в Україні:
"Сироватка — це протидифтерійний антитоксин. Тобто, це препарат, який попереджає дію токсина на організм. Вирішення про те, призначати сироватку чи не призначати приймає лікар-куратор з огляду на важкість стану пацієнта. Саме від цього залежить доза сироватки. Зараз в кожному регіоні було розподілено по 8 флаконів протидифтерійного антитоксину. Не можна сказати, чи цього достатньо чи недостатньо. Ми маємо, наприклад, 15 випадів на Закарпатті. Вони всі мають легку форму. Для тих хворих, у яких була більш виражена клінічна картина, використали їхній запас. Вони перерозподіляють їм з інших регіонів, довезуть ще. Але на решту хворих цей препарат не потрібен, бо у них легка форма захворювання", — сказала вона.
Катерина Матюшкіна зазначила, що їй доволі важко коментувати ситуацію із панікою, яку роздувають ЗМІ.
"Кожен повинен пам'ятати, що якщо ви маєте щеплення, то будь-яка паніка вас не зачепить. Я не бачу причин для паніки", — сказала експертка.
Нагадаємо, запаси сироватки, яка була в наявності на Закарпатті мають поповнити із сусідних областей. Згодом, закарпатські нардепи звернулися до Угорщини із проханням виділити регіону сироватку проти дифтерії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...