На місці театру ляльок в Ужгороді - громадська вбиральня?

Як повідомляє сайт Закарпаття онлайн, у газеті «Новини Закарпаття» №42 від 19 жовтня 2019 року з’явилась інформація від Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради, надрукована найдрібнішим кеглем, - це список об’єктів, які зазначена вище установа має намір передати в оренду та оголошує у зв’язку з цим вивчення попиту на право оренди.

У даному списку з 21 пункту є різні об’єкти області, у тому числі медичні заклади, заклади культури та мистецтва.

Пунктом № 15, зокрема, заявлена пропозиція зробити з «нежитлових приміщень» Закарпатського академічного обласного театру ляльок за адресою м. Ужгород, пл. Театральна, 8… громадську вбиральню.

На місці театру ляльок в Ужгороді - громадська вбиральня?, фото-1

Чому у заявників не виникло бажання привести до ладу громадську вбиральню з іншого боку мосту? Вочевидь, через те, що, за непідтвердженою офіційно інформацією, прямо на березі під театром ляльок планують розмістити черговий пивбар, ну, а вбиральню облаштувати ніде інде, як у театрі ляльок. Можна лише уявити собі картину, як діточки, що прийшли на лялькову виставу до храму мистецтва, або відвідувачі та учасники фестивалів, концертів та інших мистецьких заходів, будуть заходити до вбиральні, заповненої чоловіками, що зайшли «відлити» після келиху-другого пива.

Пропозицію погодити оренду вбиралень театр вже отримав. У випадку незгоди з даною пропозицією мистецькому колективу погрожують урізанням бюджетного фінансування.

Така ситуація стала можливою як наслідок того, що комунальна установа «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради перебирає на себе всі права на управління майном комунальних установ області і вправі розпоряджатися ним на свій розсуд. Театр ляльок у даному випадку залишається лише одним з орендарів частки приміщень та має прав не більше, ніж підприємець-орендар вбиральні, а управління спільною власністю може і надалі на свій розсуд роздавати охочим приміщення театру ляльок.

Але Закарпатський академічний обласний театр ляльок наразі відмовляється передавати зі свого балансу і брати в оренду будівлю, в якій розташований, бо при цьому порушуються норми українських Законів. Будівля була передана театру ляльок в оперативне управління рішенням Закарпатської обласної ради 21.12.2012 року № 645. У Законі України «Про театр і театральну справу» (частина 6, стаття 16) передбачено, що будівля (споруди, приміщення) театрів, що є в державній чи комунальній власності, передаються їм на праві оперативного управління.

Крім цього, будівля, в якій розташований театр, є пам’яткою історії та культури місцевого значення (охоронний № 904, Розпорядження Президента України від 11.10 1993 р. № 452 «Будівля першого на Закарпатті театру за адресою м. Ужгород, пл. Театральна, 8»), а Законом України «Про охорону культурної спадщини» (пункт 1 статті 18) встановлено, що об’єкти культурної спадщини, що є пам’ятками (за винятком пам’яток, відчуження або передача яких обмежується законодавчими актами України) можуть бути відчужені, а також передані власником або уповноваженим ним органом у володіння, користування чи управління іншій юридичній або фізичній особі за наявності погодження відповідального органу охорони культурної спадщини. У тому ж Законі передбачено (пункт 16 частини 1 статті 6), що погодження відчуження або передачі пам’яток місцевого значення їхнім власникам чи уповноваженим ними органами іншим особам у володіння, користування або управління належить до повноважень органів охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до їхньої компетенції.

Всупереч цій вимозі рішенням № 2556 від 26.09.2019 Закарпатської обласної ради було прийнято рішення про передачу пам’ятки місцевого значення без погодження з управлінням охорони культурної спадщини облдержадміністрації.

Створюється враження чергової «схеми» та бажання незаконного заволодіння ласим шматком майна.

театр ляльок вбиральня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
1661 перегляд у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі