Закарпатські лісівники заявили про розгорнуту інформаційну війну проти них

За словами лісівників, протягом останнього року зі сторони окремих осіб проводиться справжня інформаційна війна, направлена проти Ужгородського лісгоспу.

На сьогодні будь-яку інформацію можна отримати із соціальних мереж. Однак, на превеликий жаль, дуже часто інформація, яку публікують у соціальних мережах, є фейковою і неперевіреною. І направлена така фейкова інформаційна атака для складення хибного уявлення про окремі події.

Так, у соціальні мережі викладаються фотографії та відеофайли, в яких видно «катастрофічне знищення лісів на Ужгородщині», «масові незаконні рубки біля Ужгорода», «безконтрольне вирубування багатовікових дубів» і так далі. Фейкові матеріали виставляються практично щодня у соціальній мережі Фейсбук на чотирьох-п’яти сторінках. До речі, ці сторінки, скоріш за все, обслуговує одна людина, інформації між сторінками поширюються майже одночасно, на сторінках відсутня інформація про особисте життя, тощо.

На превеликий жаль, створюють подібні фейки люди, які мають відношення до лісового господарства Ужгородського району. І їх мета – зовсім не розвиток лісового господарства. Метою цих провокації є усунення з посад неугодних (які не дають красти) та задоволення власних інтересів за рахунок державного ресурсу.

Звичайно, що працівники ДП «Ужгородський лісгосп» реагують на кожну публікацію в соціальних мережах. Працівники лісової охорони перевіряють всі ділянки по координатах, які вказані у публікаціях. Якщо координати не вказано, то перевіряються місця з ландшафтом, подібним до того, який є у відеосюжетах. І поки що жодного підтвердження незаконних рубок «сотень і тисяч багатовікових дубів» не встановлено.

У свою чергу кандидат біологічних наук, доцент, еколог Оксана Станкевич-Волосянчук зазначила, що також приділила увагу інформації, опублікованій деякими користувачами соціальних мереж. У результаті екологом опубліковано наступний допис:

«Сьогодні були у дубовому лісі біля с. Глибоке на Ужгородщині. Перевіряли інформацію про варварські рубки вікових дубів Ужгородським лісгоспом. Прибули за вказаними координатами і знайшли чудовий дубовий ліс з великою кількістю мертвої деревини, без будь-яких ознак проведення вибіркових рубок.

Ліс справді чудовий, захисної категорії, в ньому зростають дуби віком 60-70 років та граби, зрідка бук. Багатий мертвою деревиною (фаутними, сухостійними та впавшими деревами), яка відіграє ключову роль і підтриманні різноманіття лісових видів в лісових екосистемах. 

0312.ua

ліс рубки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
76 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі