16:40, 22 жовтня 2019 р.
Закарпатські лікарі запровадили нову методику "невидимих операцій" для хворих на рак молочної залози
В Україні щотижня від раку молочної залози помирає 110 українців. На Закарпатті це захворювання діагностовано у майже пяти тисяч жінок.
Лікарі наполягають на тому, щоб симптоми раку молочної залози знала кожна жінка, бо це захворювання є лідером у рейтингу онкології. Проблема полягає в тому, що на ранній стадії захворювання симптоматика мало виражена і тому жінки занадто пізно звертаються зі скаргами до лікарів.
Найчастіше після діагностики пацієнтка направляється в спеціалізовану онкологічну клініку, де їй буде призначено ефективне лікування. Вважається, що повноцінне одужання можливе тільки якщо лікування раку молочних залоз проводиться хірургічним шляхом, а потім – гормональними препаратами і променевою терапією.
Чи може операція з видалення пухлини пройти безслідно? У Закарпатському протипухлинному центрі в Ужгороді довели: так, може!
Нова технологія проведення оперативного втручання при видаленні різних пухлин молочної залози дозволяє не лише зберегти груди, але і зробити сліди практично непомітними. Після 3-6 місяців шрам буде помітний лише при ретельному огляді. Суть нововведення в тому, що шви накладаються під шкіру, а на її поверхні рани відсутні.
Даний метод «невидимої хірургії» ввів у свою повсякденну хірургічну практику завідувач мамологічного відділення протипухлинного центру Карен Петросов. За словами хірурга, така технологія зашивання післяопераційної рани насьогодні широко поширена в Німеччині. Переваги методу - менша травматизація шкіри, відпадає необхідність знімати шви, знижується кількість перев'язок після операції. Крім того, зменшується час самої хірургічної процедури - а значить, і час перебування пацієнтки під наркозом.
- На даний час ця технологія пройшла понад 6 місяців випробувального терміну, результати - чудові. Зараз вона застосовується тільки при секторальній резекції грудної залози з приводу доброякісної пухлини. Надалі ця методика буде застосовуватися і при злоякісних пухлинах грудних залоз. Всі такі операції виконуються із застосуванням косметичних розрізів - так званий парареолярний доступ, при якому розріз проводиться по контуру соска і підшкірно видаляється проблематична ділянка, - прокоментував Карен Петросов.
Завдяки старанням головлікаря Закарпатського протипухлинного центру Русину Андрію Васильовичу операційна повністю забезпечена всіма необхідними матеріалами для проведення таких операцій.
0312.ua
Нагадаємо, кількість жінок, що захворіли на рак молочної залози на Закарпатті щороку збільшується
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:32, 1 грудня
6
18:47, 7 грудня
16:01, 30 листопада
113
10:25, 4 грудня
live comments feed...