• Головна
  • Ужгород долучився до міжнародної Ходи за свободу (ФОТОРЕПОРТАЖ)
17:20, 18 жовтня 2019 р.

Ужгород долучився до міжнародної Ходи за свободу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У п’ятницю, 18 жовтня, до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми в Ужгороді пройшла Хода за свободу (Хода за Свободу).

Учасниками заходу стали студенти, волонтери, представники правоохоронних структур та громадських організацій, державного сектору. Мета кампанії, яка сьогодні об’єднала багато українських міст, – підвищити обізнаність людей про торгівлю людьми, мінімізувати страх щодо звернення до державних органів за допомогою, адже вона передбачає повну конфіденційність.

За словами фахівців, ця тема гостро стоїть на Закарпатті, де на сьогодні постраждалими від торгівлі людьми визнано 30 осіб.

«Багато людей навіть не усвідомлюють, що є заручниками ситуації, пов’язаної із торгівлею людьми. Адже стереотипно всі звикли вважати, що торгівля людьми – це кандали і тому подібне. Однак у сучасному рабстві не все так однозначно. На Закарпатті є 30 осіб зі статусом постраждалих від торгівлі людьми, ще четверо перебувають на стадії надання такого статусу», – розповів у коментарі «Сайту міста Ужгород» головний спеціаліст департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Василь Савчин.

Серед сучасних форм рабства називають трудову та сексуальну експлуатацію, примушування до жебракування, торгівлю органами і дітьми, сурогатне материнство.

Показово, що на Закарпатті більшість постраждалих від торгівлі людьми – це чоловіки. Причиною цьому називають переважання трудової експлуатації, коли замість обіцяних заробітків і нормальних умов проживання людина отримує повне безправ’я й ізоляцію від оточення, де можна було б отримати допомогу.

«На жаль, маємо ситуацію, коли багато людей працюють неофіційно, за біометричним паспортом. І це є великою проблемою», – додав Василь Савчин.

Учасники мовчазної ходи з чорними парасольками роздавали перехожим буклети з інформацією щодо протидії торгівлі людьми, контактними даними структур, які опікуються наданням допомоги та консультацій людям, що опинилися заручниками означеної проблеми!

Нагадаємо, що 18 жовтня 2007 року Європейський Парламент започаткував Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Україна була серед перших держав у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми.

Катерина Ірха для 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#торгівля людьми #хода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...