У Чопі в приватному будинку знайшли єврейські надгробні плити датовані 1939 роком (ФОТО)

У мережі розповіли, що мешканці Чопу, які розпочали у будинку ремонт, знайшли єврейські надгробні плити, з поховання чопського равіна 1939 року.

Проте у коментарях дали поправку, що це плита з молитвою про смерть солдата, написана на івриті.

Як стверджують очевидці, одна із сімей, що купили приватний будинок по вул.Тисовій під час його ремонту знайшли чотири плити з старого кладовища. Їх вони передали міському голові, який прагне встановити на місці кладовища ще один пам'ятний знак.

Як свідчить напис, зроблений івритом, це надгробний камінь з місця поховання чопського равіна, який помер у 1939 році. Отже, майже через 80 років, ця могильна плита повернеться на своє початкове місце та стане одним із елементів відновленого місця поховання великої єврейської громади Чопа, а всім майбутнім нащадкам добрим історичним уроком.

Довідково: історичну роль у розвитку Чопу на початку минулого століття відіграла велика єврейська громада міста, адже до сьогоднішнього дня в місті можна побачити залишки її життєдіяльності у вигляді труби цегляного заводу.

Під час другої світової війни місто зазнало значного руйнування, але ще більше його зруйнувала радянська влада, стираючи історичні моменти людського життя, навіть руйнуючи кладовища. Лише через десятки років небайдужі до історії свого краю містяни почали відновлення історичних пам'яток Чопа. В кінці минулого місяця в Чопі було відкрито меморіальний знак на місці реформатського кладовища.

Тепер настала черга відновити історичну справедливість щодо колишнього єврейського кладовища. З історичних довідок відомо, що в місті велике єврейське кладовище знаходилося по вул.Темето (колишня вул. Чапаєва). За роки радянської влади воно було повністю зруйновано, а надмогильні плити засипалися, дробилися або опинялися на подвір'ях приватних будинків мешканців Чопа.

У Чопі в приватному будинку знайшли єврейські надгробні плити датовані 1939 роком (ФОТО), фото-1
У Чопі в приватному будинку знайшли єврейські надгробні плити датовані 1939 роком (ФОТО), фото-2
У Чопі в приватному будинку знайшли єврейські надгробні плити датовані 1939 роком (ФОТО), фото-3
У Чопі в приватному будинку знайшли єврейські надгробні плити датовані 1939 роком (ФОТО), фото-4
У Чопі в приватному будинку знайшли єврейські надгробні плити датовані 1939 роком (ФОТО), фото-5
надгробний камінь іврит
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
422 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі