18:40, 29 вересня 2019 р.
Закарпатським селекціонерам вдалось неможливе – вивести особливий вид чаю
На Закарпатті розташована найпівнічніша у світі плантація чаю. Закарпатським селекціонерам вдалось майже неможливе — посеред помірного клімату вивести особливий вид чаю, пише agrosphera.
Плантація розташована неподалік від Мукачева, лише за 30 хвилин пішки від центру міста. У 2019 році плантації виповнилося 70 років, адже перші посадки почалися навесні 1949 року. Станом на 2013 рік вони були на межі повного знищення. За відродження “чайних традицій” на Закарпатті взялись місцеві ентузіасти, які прогнозують друге життя чайним плантаціям біля Мукачевого.
Згідно з доповідями 1952-1954 років, Закарпатський регіон був визнаний найперспективнішим для вирощування чаю. Були опубліковані плани надати до 1960 року до 1000 гектарів землі під чайні плантації. Однак всесоюзний чайний проект в Закарпатті згорнули 1959 року.
У Китаї видобуток з гектару становить 2-3 тонни. Це пов’язано з прямим впливом на цінні якості сировини, адже якщо знехтувати етапом відбору листя, виробництво преміального чаю стане неможливим.
Унікальний чай
Зараз у Грузії існують дуже цікаві ініціативи, спрямовані на відродження цієї культури з екологічним, як це зараз актуально, спрямуванням. Цікаво, що кілька ділянок з чаєм викупили чеські інвестори і виробляють зараз чеський чай у Грузії. Ця тенденція економічно і комерційно має сенс, тож вони точно є не останніми, хто долучився до цієї ініціативи.
У світі є тенденція до освоєння нових ділянок для чаю – цим займаються у США, Німеччині, Португалії, Італії, Франції, Шотландії, Швеції та навіть певною мірою у Канаді, а також в Південній Америці та Австралії. Є люди, які на своїх землях намагаються виготовляти свій чай і роблять це вельми успішно.
Також зараз є великий тренд на унікальність. Закарпатський чай, однозначно винятковий. У Шотландії і США чай локальних виробників вже є у продажу.
Є ще один чудовий проект, найпросунутіший на сьогодні, «The Great Missisipi Tea Company», в якому співпрацюють як університет штату, так і запрошені закордонні фахівці. Плантація виглядає дуже перспективною, кущі посадки 2012 року мають прекрасний вигляд, сформовані та готові до збору врожаю. Щороку компанія освоює нові території. Нещодавно першу партію чаю з цієї плантації продали респектабельному лондонському чайному дому «Fortnum & Mason». Ділянки цієї компанії розташовані на території, де буває багато тайфунів. Є також дуже багато маленьких плантацій – вони дуже красиві і мають успіх, та виробництво чаю надто маленьке для того, щоб отримувати дохід лише від нього.
На Закарпатті також є приватні чайні ділянки. Наприклад, під Мукачевом, у агроетносадибі Галини і Юрія Клованичів «Kеltic Yard», є трирічна посадка чаю, а також велика кількість інших екзотичних та унікальних для України культур. Вони утримують цю ділянку вже кілька десятків років, всі рослини ростуть просто неба.
Виробництво чаю
Найдорожче у виробництві чаю – це його збір. Чайні комбайни частково вирішили цю проблему, та якість від цього все-таки страждає. Наразі у співпрацях з технічними інститутами чайні ентузіасти займаються розробкою роботів із системою розпізнавання правильного чайного листка.
Чай не можна заливати, пересушувати, потрібне свіже повітря та помірне коливання температур.
Виростити чай з нуля дуже важко і відроджувати посадку також, але останніх два роки вдається зробити чай дуже пристойної якості. Деякі іноземні експерти не могли повірити, що їм надали на дегустацію український чай.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
live comments feed...