15:25, 28 вересня 2019 р.
Чорні, зелені, трав’яні, мате, суміші, фруктові, квіткові: Яким чаям віддають перевагу закарпатці (ВІДЕО)
Сонечко вже не гріє, на вулиці непривітно, сиро і вітряно… Як тут зберегти бадьорість і спромогтися вилізти з-під ковдри? Чимало людей рятуються як раз чаями.
Чорні, зелені, трав’яні, мате, суміші, фруктові, квіткові, пакетовані… Чаїв безліч і кожному до вподоби свій. Вони мають унікальний склад, структуру, неповторний смак та аромат. На Закарпатті дуже популярні трав’яні чаї. Це й недивно, адже гори/полонини вкриті найрізноманітнішою корисною рослинністю, яку можна використовувати для приготування смачних напоїв, головне в ній добре знатися. Проте якщо не до вподоби збирати трави десь в незнайомих місцевостях – можна вирощувати їх вдома.
Поряд з традиційними липою, м’ятою, мелісою та ромашкою популярності набирають і напої з, так би мовити, нетрадиційних для чаїв трав: чебрецю, розмарину, базиліку…
Виявляється, дуже смачним може бути чай і з квітів, наприклад, півоній. За кордоном цей напій популярніший, ніж в нас, проте завдяки своєму цікавому вигляду, неповторному аромату та заспокійливій дії своїх прихильників він поступово завойовує і на Закарпатті. Так само, як і чай з пелюсток шавлії.
Чай у нас зазвичай асоціюється з сухою травою, однак можна для заварювання використовувати і свіжі рослини. Просто варто пам’ятати, що задля насиченішого смаку треба залити окропом більшу кількість чаю.
Чаї — відмінний приклад того, як можна дбайливо, ненав’язливо і приємно доглядати за своїм здоров’ям. Такі напої можна робити з однієї або з декількох трав, використовуючи готові трав’яні збори і додавати шматочки улюблених фруктів або ягід. Однак зловживати ним також не варто – експерти радять споживати один вид чаю не більше 2-х тижнів.
Більше дивіться в сюжеті М-студіо:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
00:25, 11 грудня
10:51, 11 грудня
10:19, 12 грудня
22
live comments feed...