• Головна
  • Гуцульська овеча бриндзя стала зареєстрованим елітним продуктом
16:20, 26 вересня 2019 р.

Гуцульська овеча бриндзя стала зареєстрованим елітним продуктом

Географічне зазначення “гуцульська овеча бриндзя” набуло чинності з 26 вересня 2019 року. Як повідомив в інтерв’ю Zruchno Travel керівник проекту “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні” Саверіо Савіо, традиційний полонинський сир, який виробляють карпатські вівчарі за особливою технологією, став першим харчовим продуктом України, зареєстрованим як географічне зазначення за стандартами ЄС.

За словами керівника проекту, заявка на реєстрацію географічного зазначення була подана проектом півроку тому.

“25 вересня сплив піврічний період заперечень, відповідно до українського законодавства. І тепер можна вважати, що гуцульська овеча бриндзя офіційно стала першим українським географічним зазначенням, зареєстрованим відповідно до вимог Європейського Союзу”, – пояснив Саверіо Савіо.

Згідно із рамковим законом, який нещодавно ухвалила Верховна Рада України, географічне зазначення вказує на конкретне місце походження товару, що має певні якості, репутацію або інші характеристики, в основному зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами та людським фактором. Систему географічних зазначень вже близько двох років впроваджує в Україні проект Європейської Комісії, який очолює Саверіо Савіо.

“Це певний етапний момент для проекту, важливе проміжне досягнення, адже це перший наш зареєстрований продукт. Але є ще ціла лінійка продуктів, над реєстрацією яких ми продовжуємо працювати. Наприклад, очікується заявка від уряду щодо реєстрації гуцульської коров’ячої бриндзі. Зараз намагаємося якнайшвидше отримати погодження для захищеного зазначення походження (PDO) вин із регіону озера Ялпуг, захищеного географічного зазначення (PGI) для шабських вин, а також для мелітопольської черешні”, – зазначив Саверіо Савіо.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також: В Ужгороді відбудеться обласний сільськогосподарський ярмарок «Золота осінь – 2019» (АНОНС)

#БРИНДЗЯ #ГУЦУЛЬЩИНА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...