• Головна
  • Голова ОДА проінспектував якість ремонту закарпатських доріг (ФОТО)
09:04, 25 вересня 2019 р.

Голова ОДА проінспектував якість ремонту закарпатських доріг (ФОТО)

Питання ремонту доріг краю, а надто їх якості, – одне з першочергових завдань обласної влади.

23 вересня, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко особисто перевіряв, як підрядні фірми здійснюють ремонти автомобільних доріг загального користування на трьох ділянках Мукачівщини.

Голова ОДА проінспектував якість ремонту закарпатських доріг (ФОТО), фото-1

Першим об’єктом очільник ОДА оглянув, як ТОВ "ПБС" робить у с. Лохово поточний середній ремонт автодороги загального користування місцевого значення Іванівці-Щасливе, протяжністю 15 км. За словами директора КП Закарпатської облради «Будкомплектторг» Івана Бірака, у серпні цього року укладено договір з підрядником на загальну суму 43,5 млн грн. Обсяг фінансування зазначених послуг на ремонт 1056 м автомобільної дороги передбачено 4 млн гривень за рахунок коштів дорожнього фонду. Як поінформував інженер з технічного нагляду Михайло Кучерявий, за проектом здійснюється ямковий ремонт, вирівнюючий шар асфальтобетону товщиною 2 см та верхнього шару товщиною 4 см.

Наступним об’єктом була об’їзна Мукачева, де також робиться поточний середній ремонт автодороги по вулиці Пряшівській, протяжністю 1,7 км. За словами виконроба підрядної фірми ТОВ "ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР" Володимира Кремінського, наразі виконано роботи на суму 7,5 млн грн, щоб доробити в нижньому шарі потрібно ще 8 млн грн., а у верхньому шарі із з’їздами і узбіччями – 8,3 млн грн. Загальна сума проекту складає 23,8 млн грн. Обсяг фінансування зазначених послуг на 2019 рік - 5 млн гривень уже виділено з обласного бюджету.

Як зазначив директор КП Закарпатської облради «Будкомплектторг» Іван Бірак, на даній ділянці дороги проводиться регенерація конструктивних шарів дорожнього одягу із застосуванням бітумної емульсії та цементу ресайклером за товщини регенерованого шару 20 см. Після цього буде проведено укладання вирівнюючого шару товщиною 6 см та верхнього шару товщиною 5 см. Дані роботи зпроектовано, враховуючи завантаженість та інтенсивність руху великовантажними автомобілями даної ділянки до 40 тон.

Голова ОДА проінспектував якість ремонту закарпатських доріг (ФОТО), фото-2

На уточнююче запитання щодо гарантійного терміну експлуатації цих доріг, підрядники запевнили, що ремонт розрахований на 5 років. Керівник ОДА у свою чергу зауважив, що у разі виявлення будь-яких дефектів за цей період, підрядники за власні кошти будуть зобов’язані їх усунити.

Насамкінець робочої поїздки Ігор Бондаренко зініціював перевірити якість ремонту автодороги Кольчино-Пузняківці Мукачівського району, протяжністю понад 23 км. Вона наразі перебуває у жахливому стані та не ремонтувалася понад 10 років. Зараз у межах села Лісарня проводиться ямковий ремонт. При огляді цієї ділянки керівник краю був вкрай незадоволеним, адже ремонт здійснений підрядником не за технологією, а саме латання ям робилося зі збільшеним об’ємом асфальту, що спричинило виступи над існуючим дорожнім покриттям у 2-3 см. Відповідно підрядник використав більший об’єм асфальтобетонну, ніж це передбачено згідно норм.

Ігор Бондаренко підкреслив, що за виконання таких робіт оплата здійснюватися не буде.

- Ремонти доріг здійснюються завдяки коштам платників податків. Тому їх якість та використання має бути раціональним та відповідальним. Ремонти повинні відповідати усім нормам, а гарантійні терміни повинні чітко дотримуватися підрядниками. Якщо у подальшому будуть виявлені неякісно проведені роботи, то такі роботи оплачуватися не будуть, - констатував Ігор Бондаренко.

Голова ОДА проінспектував якість ремонту закарпатських доріг (ФОТО), фото-3
Голова ОДА проінспектував якість ремонту закарпатських доріг (ФОТО), фото-4
Голова ОДА проінспектував якість ремонту закарпатських доріг (ФОТО), фото-5
Голова ОДА проінспектував якість ремонту закарпатських доріг (ФОТО), фото-6

Приєднуйтесь у Телеграмі

#ремонт #дороги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...