План призову на військову службу для Закарпаття зменшили на 80 чоловік

У вівторок, 24 вересня, у прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг заступника військового комісара Закарпатського ОВК підполковника Юрія Величканича, головною темою якого став осінній призов на строкову військову службу.

План призову на військову службу для Закарпаття зменшили на 80 чоловік , фото-1

"Згідно Указу Президента України, на території області з жовтня до грудня 2019 року триватимуть заходи з призову на строкову військову службу. Призову підлягають громадяни України чоловічої статі віком 18-27 років, які визнані придатними за станом здоров'я", - розповів Юрій Величканич.

У порівнянні з весняним призовом, осінні плани для Закарпаття зменшили на 80 осіб. Так, наразі планові завдання для військових комісаріатів Закарпатської області становлять 370 чоловік.

"До Збройних Сил України буде призвано 255 чоловік, до Національної гвардії України - 80, до Державної прикордонної служби України - 15, до Державної спеціальної служби транспорту - 20. Наголошую, що призовники у рамках проходження військової служби у зону проведення Операції об'єднаних сил не залучаються!", - підкреслив Юрій Величканич.

Заступник військового комісара області пояснив, що зменшення планового завдання пов'язано зі зменшенням заявки від ДПСУ - потреба прикордонного відомства зменшилася на 80 осіб. Протягом перших двох тижнів строковики проходитимуть навчання у спеціальних навчальних центрах. У подальшому всіх розподілять до військових частин. Ті, хто проходитимуть строкову службу у ЗСУ, будуть нести службу за межами Закарпатської області.

"Термін проходження військової служби складає 18 місяців. Ті, хто здобув вищу освіту рівня "магістр", служитимуть 12 місяців", - пояснив заступник військового комісара. Він також додав, що досвід попередніх призовних кампаній показує, що на Закарпатті близько половини призовників мають підстави для відтермінування проходження військової служби. Йдеться про причини, пов'язані зі станом здоров'я, сімейними обставинами, здобуванням вищої освіти, здійсненням професійної діяльності тощо.

Важливо пам'ятати, що ухиляння від явки до військкомату тягне за собою адміністративну відповідальність, не явка до військової частини - кримінальну відповідальність. Якщо протягом 10 днів з початку призову призовник не отримав повістку, він зобов'язаний з'явитися до військового комісаріату для з'ясування причин. Відсутність повістки не звільняє від проходження строкової служби, а незнання законів не звільняє від відповідальності. Планові завдання весняного призову Закарпатська область свого часу виконала у повному обсязі, на черзі осінній призов, що стартує 1 жовтня.

Катерина Ірха, 0312.ua

Нагадаємо, призовникам Закарпаття розповіли про мету та умови осіннього призову, що стартує 1 жовтня

осінній призов план Закарпаття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
213 переглядів в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі