13:38, 22 вересня 2019 р.
Нові умови вступу в коледжі і технікуми. Що планують змінити з наступного року (ДЕТАЛІ)
Спрощені програми навчання, вперше прийом сертифікатів ЗНО 4 років та вступні іспити у будь-яких комбінаціях.
Так зміни пропонує МОН у проєкті "Умов прийому до закладів фахової передвищої освіти у 2020 році".
Серед них ТОП-8 найбільш важливих рішень.
- Вступники на основі 11-ти класів зможуть подати для вступу сертифікати ЗНО з визначених предметів або складати вступні іспити на власний розсуд у будь-яких комбінаціях.
- У разі подачі результатів ЗНО бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25%.
За словами Олега Шарова, очільника директорату вищої освіти і освіти дорослих абітурієнт може складати вступні іспити або використовувати сертифікат ЗНО.
– Ми повинні віддати перевагу тій формі вступного випробування, яка користується більшою суспільною довірою. Оскільки більшою суспільною довірою користується ЗНО, то ми встановили, що різницю між ними повинна складати 25%. Це дозволить надавати перевагу вступникам з результатами ЗНО, – зазначив очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.
За його словами, навіть якщо заклади фахової передвищої освіти будуть завищувати оцінку зі вступного іспиту, то оцінка ЗНО, помножена на 1,25, це перекриє.
- Вперше для вступу на основі 11-ти класів ви зможете подавати сертифікати ЗНО 4 років: 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів.
- Вступати у заклади фахової передвищої освіти на навчання за скороченою програмою зможуть не тільки ті, хто має диплом кваліфікованого робітника, але й ті, хто раніше здобув вищу освіту.
- Можна отримати другу, третю та будь-яку наступну фахову освіту за бюджетні кошти.
Так, вступники, які раніше вже здобували освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за кошти держбюджету, мають право безоплатно здобувати фахову передвищу освіту. Відшкодовувати кошти за період попереднього навчання не потрібно.
- Прийом заяв і документів для тих, хто вступає на базі 9-ти класів буде з 1 до 13 липня, вступні іспити та творчі конкурси — з 14 до 21 липня, зарахування на бюджет — не пізніше 18:00 29 липня. Для тих, хто вступає на базі 11-ти класів, реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 липня.
- Прийом заяв та документів закінчується 22 липня для тих, хто вступає на основі співбесід або вступних іспитів.
- 29 липня — для тих, хто вступає тільки на основі сертифікатів ЗНО.
- Вступні іспити та творчі конкурси проводять з 23 до 28 липня, зарахування на бюджет — не пізніше 12:00 8 серпня.
Однією з умов для зарахування всіх вступників - це укладений договір про надання освітніх послуг між закладом та вступником (за участю батьків або законних представників — для неповнолітніх вступників), зокрема при вступі на бюджет.
У разі зарахування на контракт додатково укладається договір між закладом освіти та фізичною або юридичною особою про відповідні фінансові зобов’язання.
Пропозиції до проєкту Умов можна надсилати до 19 жовтня на скриньку [email protected].
Читайте також: Українці хочуть скасувати ЗНО: зареєстровано петицію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:26, 29 листопада
12
09:16, 11 грудня
13:37, 1 грудня
10:15, 9 грудня
20
live comments feed...