• Головна
  • Закарпаття – одна з небагатьох областей, де й досі діє програма підтримки місцевих авторів (ФОТО)
13:40, 21 вересня 2019 р.

Закарпаття – одна з небагатьох областей, де й досі діє програма підтримки місцевих авторів (ФОТО)

У п’ятницю, 20 вересня, у прес-центрі Закарпатської ОДА вкотре відбулася презентація книг місцевих авторів. Цього разу книжкові полички закарпатських бібліотек і навчальних закладів поповнилися дитячими виданнями – книжкою Галини Малик «Мандри та подвиги лицаря Горчика» та Людмили Кудрявської – «На арені цирку».

Закарпаття – одна з небагатьох областей, де й досі діє програма підтримки місцевих авторів (ФОТО), фото-1

«Цього року із запланованих 16 видань світ вже побачили 14, а дві книжки вийдуть друком у жовтні. Радію тому, що обласна програма підтримки закарпатських авторів функціонуватиме і наступного року, тому запрошуємо авторів і видавців надавати свої роботи на розгляд комісії», – зазначив під час зустрічі т.в.о. директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Василь Комарницький.

Дійсно, Закарпаття є однією з небагатьох областей України, де й досі діє обласна програма підтримки місцевих видавців, що фінансується із бюджету області. Щороку завдяки фінансовій підтримці з обласного бюджету та роботі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю друком виходять книги різного тематичного спрямування, з яких особливу радість у читачів викликає саме дитяча література.

Закарпаття – одна з небагатьох областей, де й досі діє програма підтримки місцевих авторів (ФОТО), фото-2

«Мені дуже приємно презентувати сьогодні дитячі книги, адже для видавництва найважчою літературою у виданні є дитяча книга. Це дуже енергозатратна, дуже інтелектуальна і відповідальна продукція. Наша співпраця з Людмилою Кудрявською почалася досить давно, перша книга «В гостях у клоуна» вийшла ще в 2008 році. В архівах збереглися фото з дітьми, які раділи тоді цій книзі, відповідно маємо ціле покоління, яке росло і творчо виховувалося на такій добрій літературі», – зазначила видавець Олександра Гаркуша.

За словами Людмили Кудрявської, більшість її книг побачили світ саме у співпраці із видавництвом Олександри Гаркуші, і приблизно половина її творів були опубліковані завдяки обласній програмі підтримки місцевих авторів.

«Книга, яку сьогодні презентуємо, є для мене особливою, тому що присвячена вона пам’яті хорошої людини, моєму доброму другові, почесному громадянинові м. Ужгород Льву Луцкеру… Книга проілюстрована його роботами. Цим виданням ми вкотре доводимо, що людина жива доти, поки жива пам’ять про неї», – розповіла авторка Людмила Кудрявська.

Закарпаття – одна з небагатьох областей, де й досі діє програма підтримки місцевих авторів (ФОТО), фото-3

Перша книга про пригоди лицаря Горчика вийшла ще 10 років тому у Львові, а сьогодні презентували продовження цього дитячого лицарського роману. Історія написання другої частини роману, за словами авторки, досить дивна, адже писалася вона напередодні подій на півострові Крим.

«Я почала писати цю книжку восени 2013 року, а журнал «Барвінок» взявся її друкувати зі щомісячною подачею продовження твору. І от паралельно з подіями, як Горчик добирався до острова Зміїного і до Скіфського моря, так добиралися «зелені чоловічки» до нашого Криму. Відповідно, події паралельно розвивалися у журналі «Барвінок» і в нашій дійсності. Це виглядало настільки жахливо… Але хочу запевнити, що у повісті маємо гарний кінець – Горчик перемагає Зміївну!», – поділилася Галина Малик.

Книжка «Мандри та подвиги лицаря Горчика» унікальна й тому, що була видана у рекордно короткі строки – протягом трьох місяців. А яскраві і дуже гарні ілюстрації до книги молода художниця Соломія Ковальчук створила всього за місяць і десять днів. За словами присутніх, дитяча література – унікальний продукт, до якого висувається дуже багато вимог, аби твір можна було вважати цінним для дитини. Якщо у дорослій книзі читач може пропускати якісь частини, читати між рядків, розуміти контекст тощо, то дитину книжка має тримати кожним рядком, торкатися струн дитячої душі, а головне – вчити добру!

Від сьогодні закарпатська малеча має у своєму арсеналі саме такі книжки – світлі, цікаві, добрі.

Закарпаття – одна з небагатьох областей, де й досі діє програма підтримки місцевих авторів (ФОТО), фото-4
Закарпаття – одна з небагатьох областей, де й досі діє програма підтримки місцевих авторів (ФОТО), фото-5
Закарпаття – одна з небагатьох областей, де й досі діє програма підтримки місцевих авторів (ФОТО), фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дитячі видання #книги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...