Унікальний реабілітаційний центр «Парасолька» на Закарпатті готується до свого 10-річчя (ФОТО)

Вже за два тижні Соціальний абілітаційно-реабілітаційний центр «Парасолька», що у м. Тячів, готується святкувати свій ювілей – 10 років з дня заснування.

Унікальний реабілітаційний центр «Парасолька» на Закарпатті готується до свого 10-річчя (ФОТО), фото-1

Унікальна установа, аналогів якій поки що немає в Україні, – це місце, де знайшли свою домівку, роботу та умови для повноцінного життя 25 молодих людей з інвалідністю. Заклад впродовж восьми років функціонував як молодіжне відділення Вільшанського дитячого будинку-інтернату, а тепер уже рік є окремою юридичною одиницею – комунальної установою Закарпатської обласної ради. Центр побудували благодійна організація «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» та швейцарська асоціація «Парасолька» у тісній співпраці із органами соціального захисту населення області. Проект «Парасолька» має надзвичайно важливе значення – це позитивний приклад для реформування системи інтернатних закладів по всій Україні.

«У центрі проекту «Парасолька» стоїть гідність людини з інвалідністю. Ми переконані, що люди з інвалідністю мають право на гідне життя, на самовизначення, на роботу і відпочинок, як і усі інші громадяни нашої країни. Це найголовніший виклик нашого проекту, який, у свою чергу, є екзаменом на зрілість усього українського суспільства», – зазначають працівниці БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті».

25 вересня для багатьох причетних до проекту буде справжнє свято – свято успішної реалізації важливої, але водночас складної ініціативи. Привітати «Парасольку» приїдуть її найкращі друзі – представники президії асоціації «Парасолька» зі Швейцарії, делегація з дружнього Краю Височина Чеської Республіки, а також представники місцевої влади.

Та головними на заході все ж будуть вихованці Центру – ті, чиї досягнення є головним доказом і показником успішності й ефективності проекту. Підопічні закладу готують для своїх гостей святковий концерт, а також свою домівку до святкування.

Наразі Закарпаття – це єдина область в Україні, що має успішний досвід запозичення і реалізації кращих європейських практик для людей з інвалідністю, які залишилися сам-на-сам зі своїми недугами. Протягом десяти років Соціальний абілітаційно-реабілітаційний центр «Парасолька» доводить, що утвердження цінності людського життя і його гідного супроводу варте і людських зусиль, і компромісів, і самопожертви.

Джерело: 0312.ua

Унікальний реабілітаційний центр «Парасолька» на Закарпатті готується до свого 10-річчя (ФОТО), фото-2
Унікальний реабілітаційний центр «Парасолька» на Закарпатті готується до свого 10-річчя (ФОТО), фото-3
Парасолька Тячів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
982 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі