
09:18, 5 вересня 2019 р.
Каштанова осінь в Ужгороді (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Ужгород вже пережив чотири дні і п’ять ночей осені, однак осіння атмосфера ще не заполонила місто, а торкнулася лише тих, хто став до навчання чи повернувся з відпусток на робочі місця. «Сайт міста Ужгород» спробував відшукати у місті над Ужем сліди осені, які попри погожу днину все ж захоплюють наші парки, сквери, вулиці…
Ужгород завжди мав свій особливий клімат: тут і зима – не зима, і осінь – трішки літо. Дійсно, початок вересня в обласному центрі Закарпаття має зелене забарвлення, а пожухла трава і листя під ногами – то аж ніяк не осінь, а наслідки нещадно спекотного літа. Нагадують про те, що ми перегорнули сезонний календар, каштани. Там, де ці рослини домінують серед іншої флори, осінь відчувається особливо гостро. І золота пора тут зовсім ні до чого, адже вже кілька років поспіль в Ужгороді (і в багатьох інших європейських містах) каштани хворіють.
За однією з версій, їх атакує мінуюча міль, яка з самого початку літа нищить листя і суцвіття рослин. Але якщо не знати про хворобу, то каштанові зарості у сквері Масарика, Ротарі-парку, площі Народній, вулиці Фединця, Київській набережній та інших місцях малюють неймовірні барвисті пейзажі.
Мабуть, головним мірилом переходу до осінньої пори в Ужгороді можна вважати липову алею. Ці дерева своїм ароматом сповіщають, що літо у розпалі, а зміною забарвлення листя і його подальшою втратою – про те, що рік добігає кінця. Однак зараз ужгородські липи тримають оборону і лише місцями допускають появу поодиноких жовтих листочків.
Природніми візитівками осені традиційно вважають квіти – хризантеми і троянди. Перші кілька тижнів тому висадили комунальники, а другі – незмінна окраса міських і приватних квітників. На оригінальних клумбах ужгородців можна зараз зустріти й неординарних осінніх мешканців – колоритні гарбузи й екзотичні ківі, які, до слова, врожаї дадуть лише наприкінці жовтня – початку листопада.
Вже зараз більша частина України починає потопати у золоті осіннього сезону. Ужгород же приймає осінь поки крізь призму каштанової бронзи. А потім буде яскравий період багрянцю, де першу скрипку гратимуть дикий виноград і сумах коротковолосий, і завершать осінній пейзаж фарби золотих лип і кленів.
Катерина Ірха для 0312.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
Вчора
Фонд Андрія Матюхи допоміг втілити міжнародну мистецьку ініціативу «ORIGAMI for UKRAINE» у столиці
Пресреліз
16:00
22 квітня
17:41
21 квітня
16:34
21 квітня
14:51
21 квітня
Оголошення
19:35, 22 квітня
19:35, 22 квітня
19:35, 22 квітня
19:35, 22 квітня
19:35, 22 квітня
live comments feed...