Профільний комітет рекомендував Раді зняти недоторканність із нардепів

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував схвалити в другому читанні законопроект № 7203, який передбачає зняття недоторканності з народних депутатів.

За словами членів комітету, Рада зможе прийняти законопроект на другій сесії, яка розпочнеться 3 вересня.

Законопроектом № 7203 пропонується внести зміни в ст. 80 Конституції, згідно з якою, нардепам гарантується депутатська недоторканність: вони не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в Раді і її органах (крім відповідальності за образу чи наклеп), а також не можуть бути без згоди парламенту притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Пропонується залишити в Конституції лише ту частину цієї статті, що стосується відповідальності за висловлювання і голосування, прибравши згадку щодо гарантії недоторканності та неможливості притягнення до відповідальності, затримання і арешту без згоди Ради.

Для прийняття змін до Конституції в другому читанні необхідно 300 голосів.

У разі прийняття законопроекту зміни набудуть чинності з 1 січня 2020 року.

У той же час під час засідання комітету депутати від фракції Батьківщина Сергій Соболєв і Сергій Власенко заявили про незаконність дій комітету і відмовилися голосувати, а Власенко покинув засідання.

«Мій правовий досвід навчив мене, що не можна брати участь в незаконних діях. Я вважаю ці дії незаконними, я не буду брати участь сьогодні у засіданні комітету», — сказав Власенко.

Депутати мотивували своє рішення тим, що був порушений скорочений термін подачі альтернативних проектів і не були враховані зауваження Конституційного суду і виправлені норми законів.

Перший заступник голови комітету Василій Німченко сказав, що скасування недоторканності без зміни чинних законів дозволить впливати на депутата, на його ідеологію і точку зору.

У ніч на 30 серпня на пленарному засіданні першої сесії Верховної Ради 9-го скликання депутати в першому читанні схвалили проект закону про внесення змін до ст. 80 Конституції України, якою пропонується позбавити народних депутатів недоторканності.

депутатська недоторканість
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
49 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі