Митники Закарпаття розповіли, коли найкраще перетинати кордон зі Словаччиною, щоб не стояти в чергах

Закарпатська митниця ДФС проаналізувала переміщення автомобільним транспортом через українсько-словацький кордон і підготувала корисні поради для тих, хто перетинає кордон.

На українсько-словацькому кордоні в межах Закарпатської області функціонують два автомобільні пункти пропуску – це «Ужгород – Вишнє Нємецьке» та «Малий Березний – Убля».

Закарпатською митницею ДФС здійснено аналіз завантаженості пунктів пропуску для автомобільного сполучення на українсько-словацькому кордоні в період із 01 липня по 26 серпня 2019 року.

Пункт пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» найбільший пункт пропуску для автомобільного сполучення на українсько-словацькому кордоні, пропускна спроможність пункту пропуску становить 3500 легкових автомобілів (загальною масою до 3,5 тонн) та 30 автобусів (з кількість місць для сидіння більше 10) за добу.

Читайте також: Закарпатські митники розповіли, коли найкраще перетинати кордон з Угорщиною, щоб не стояти в довжелезних чергах


За результатами здійсненого аналізу ритмічності руху пасажиропотоку приходимо до висновку, що найкращий день для виїзду закордон через пункт пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» – це у 60% випадків четвер, із меншою ймовірністю – середа та п’ятниця. Як показує статистика, у цей день найменша кількість транспортних засобів перетинають кордон у даному пункті пропуску (див. графік нижче). А от коли точно не варто спішити їхати в пункт пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», так це із імовірністю 50 % випадків – понеділок. Варто зауважити, що чітка тенденція у переміщенні легкового автотранспорту на виїзд із України відсутня, однак спостерігається тенденція до збільшення пасажиропотоку, що пов’язано із чергами на українсько-угорському кордоні та виборі громадянами пунктів пропуску на кордоні із іншими державами, зокрема Словаччини.

При цьому, слід звернути увагу на чітку закономірність переміщень в напрямку в’їзд в Україну громадян легковим автотранспортом. Таким чином, обравши понеділок для в’їзду в Україну із ймовірністю 95 % можна заявити, що ви будете в числі щасливчиків, які витратять найменше часу на очікування в черзі на перетин кордон. А от п’ятниця та субота не найкращий день для подорожі чи повернення в Україну через пункт пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», адже у ці дні спостерігається чітка тенденція до збільшення кількості легкових автомобілів, що очікують на пропуск на територію України, тому при подорожі в Україну у ці дні варто обрати інший пункт пропуску для перетину кордону.

Щодо подорожі через цей пункт пропуску в напрямку виїзду з України автобусом, то кращим днем для такої подорожі буде понеділок, а от найгіршими – субота та неділя. Саме у суботу та неділю спостерігається пік навантаження по кількості автобусів, що перетинають кордон у напрямку виїзд із України.

А от найкоротший час очікування в черзі на перетин кордону при поверненні в Україну автобусом прийдеться на понеділок та вівторок, а найдовший прогнозований час очікування в черзі – у суботу та неділю.

Фактична пропускна спроможність пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» склала 74 автобуси за добу, що перевищило проектну пропускну спроможність майже у 2,5 рази. Зазначене свідчить, що реконструкція та розширення пункту пропуску вкрай необхідні.

Окрім того, звертаємо вашу увагу, що у пункті пропуску обмежена проектна пропускна спроможність у зв’язку із проведенням робіт по реконструкції пункту пропуску.

Пункт пропуску «Малий Березний – Убля» – другий за величиною автомобільний пункт пропуску на українсько-словацькому кордоні. Проектна пропускна спроможність пункту пропуску становить 1000 легкових автомобілів (загальною масою до 3,5 тонн) за добу.

При плануванні подорожі закордон із виїздом через пункт пропуску «Малий Березний – Убля» варто враховувати, що найменша кількість транспортних засобів у напрямку «виїзд із України» перетинають кордон України у четвер та п’ятницю. А от пікові навантаження припадають на неділю та понеділок, тому в зазначені дні варто виїжджати із врахуванням необхідного часу на очікування в черзі на перетин кордону.

У зворотному напрямку (в’їзд в Україну) варто обрати неділю для перетину кордону в пункті пропуску «Малий Березний – Убля», а от п’ятниця та субота – дні, коли прийдеться зачекати у черзі на перетин кордону. Саме на п’ятницю та суботу припадає найбільша кількість громадян, що обирають цей пункт пропуску для в’їзду в Україну.

В пункті пропуску «Малий Березний – Убля», як і в пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», спостерігається тенденція до збільшення пасажиропотоку, що пов’язано із чергами на українсько-угорському кордоні та виборі громадянами пунктів пропуску на кордоні із іншими державами, зокрема Словаччини.

Корисні інтернет-сервіси під час планування часу перетину кордону:

https://dpsu.gov.ua/border - он-лайн камери спостереження на пунктах пропуску із сусідніми державами;

http://kordon.sfs.gov.ua – інформація про час очікування в пунктах пропуску та черги на кордоні України.

Закарпатська митниця ДФС просить обирати час перетину кордону із врахуванням фактичних обставин.

Найкраще їхати у Словаччину в четвер: поради від Закарпатської митниці як перетинати кордон
Найкраще їхати у Словаччину в четвер: поради від Закарпатської митниці як перетинати кордон

Найкраще їхати у Словаччину в четвер: поради від Закарпатської митниці як перетинати кордон
Найкраще їхати у Словаччину в четвер: поради від Закарпатської митниці як перетинати кордон
Найкраще їхати у Словаччину в четвер: поради від Закарпатської митниці як перетинати кордон
Закарпаття митниця кордон черга
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
129 переглядів в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі