• Головна
  • Дороги, музеї, річки і веломобільність – Закарпаття отримає грантові кошти від ЄС (ФОТО)
19:00, 29 серпня 2019 р.

Дороги, музеї, річки і веломобільність – Закарпаття отримає грантові кошти від ЄС (ФОТО)

Сьогодні, 29 серпня, у малій залі Закарпатської ОДА відбулася зустріч керівництва облдержадміністрації та Спільного технічного секретаріату Програми прикордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна». У рамках зустрічі присутні підписали спільні грантові контракти на 2014-2020 роки.

«За період 2007-2013 рр. на Закарпатті було реалізовано понад 80 грантових проектів на загальну суму 26 мільйонів євро. У 2017 р. відбулося два конкурси проектів вже нового періоду – 2014-2020 рр. За результатами цих конкурсів в області буде реалізовано чотири великих інфраструктурних проекти, які профінансують з коштів ЄС. Зокрема, заплановано модернізацію дороги між Закарпатської областю та Пряшівським краєм, будівництво полігону твердих побутових відходів і заводу з переробки сміття у с. Яноші Берегівського району, будівництво дамби і берегоукріплення на р. Тиса, збереження лісів у прикордонній зоні на кордоні зі Словаччиною. Також маємо 25 малих проектів, за якими для Закарпаття буде залучено близько 9 мільйонів євро», – повідомив під час зустрічі голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко.

Підписані сьогодні гарантові контракти стосуються запровадження цифрових і смарт-технологій для музеїв, екологічної оцінки відновлення природних ресурсів у с. Солотвино на Тячівщині, мережевої співпраці для доступності велоінфраструктури, запобігання стихійним лихам у транскордонному басейні р. Уж, поліпшення мобільності мешканців прикордонних регіонів України (Закарпаття), Румунії (Марамуреш), Угорщини (Саболч-Сатмар-Берег).

«У липні 2019 року ми нарешті отримали зелене світло від Європейського Союзу для підписання грантових угод. Для чотирьох країн-учасниць буде виділено близько 45 мільйонів євро. Цього тижня ми вже відвідали Кошіце у Словаччині, Ньїредьгазу в Угорщині, сьогодні зранку були у Сату-Маре в Румунії і ось нарешті ми в Ужгороді. Цього тижня ми підпишемо 10 грантових проектів з бюджетом у 8,4 мільйони євро, з яких 3,4 мільйони євро передбачені для Закарпаття. Тут зосереджено багато наших пріоритетів», – підкреслив керівник Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» Арон Сокач.

Один із проектів у грантових контрактах – це «Смарт-музей як спосіб збереження історичної спадщини». З української сторони проект стосується Мукачівського історичного музею. Інші країни-учасниці будуть представлені ще п’ятьма об’єктами – три музеї у Словаччині і два в Угорщині. Бюджет запланованих за контрактом робіт і заходів складає 860 тисяч євро, з них для української сторони – близько 280 тисяч євро.

«Цей проект передбачає впровадження для музеїв в Україні, Угорщині і Словаччині цифрових рішень і створення нових експозицій. В Україні ж долучено ще елемент реставрації, зокрема, у замку «Паланок»», – розповів у коментарі «Сайту міста Ужгород» координатор проекту, голова правління Асоціації розвитку малого і середнього бізнесу та інноваційного розвитку «Ужгород – ХХІ століття» Євгеній Лукша.

Аби «Паланок» відповідав сучасній концепції музею, там будуть створені цифрові експозиції з представленням інформації на тачскрін-панелях, візуалізацією експозицій на екранах, у форматі 3D-моделі замку тощо. Інноваційні цифрові матеріали також можуть бути використані для уроків краєзнавства у школах, демонструватися на телебаченні, наприклад, у вигляді навчальних мультфільмів.

«Щодо Мукачівського замку йдеться і про реставрацію будівель нижнього двору. У подальшому зможемо там створити нові експозиційні кімнати», – додав директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич.

Тривалість проектів, які прописані у грантових контрактах, 2-3 роки. Умовами передбачено співфінансування запланованих заходів – 90% коштів від ЄС і 10% від бенефіціара. Під час підписання офіційних документів усі сторони заявили про готовність оперативно братися до роботи, а голова облдержадміністрації – про намір взяти під власний контроль виконання грантових угод з Європейським Союзом.

Сайт міста Ужгород 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #ЄС #гранти #ода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...