• Головна
  • Подорож Закарпаттям: "Дике Озеро" - туристична родзинка Міжгірщини (ФОТО, ВІДЕО)
16:08, 4 серпня 2019 р.

Подорож Закарпаттям: "Дике Озеро" - туристична родзинка Міжгірщини (ФОТО, ВІДЕО)

Подорож Закарпаттям: "Дике Озеро" - туристична родзинка Міжгірщини (ФОТО, ВІДЕО)

Дике Озеро (Озірце) знаходиться у самому серці Українських Карпат, на території Міжгірського району Закарпаття, найбільш екологічно чистій території України у західній частині хребта Пишконя. Воно не таке велике і популярне, як Синевир, тому тут тихо, нема купи туристів і місцевих продавців сувенірів. Озірце досить глибоке, хоча, побачивши його вперше, можна в цьому засумніватися. Адже Дике озеро потроху заболочується, і це видно неозброєним оком. Біологи помітять тут чимало видів рослин і тварин, типових для боліт. А довкола Озірця – краса: тиша і спокій, адже лежить воно посеред ялинового лісу. Знайти Озірце нескладно, оскільки до нього веде маркований туристичний маршрут (синій) – один із кількох, прокладених територією Національного природного парку «Синевир».

Подорож Закарпаттям: "Дике Озеро" - туристична родзинка Міжгірщини (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Дике озеро, знаходиться північно-східному схилі гори Ґропа, серед дрімучого смерекового і букового лісу, територія Національного природного парку “Синевир”.

Площа Дикого озера – трохи більше гектара. Глибина водойми до 10 метрів. На озері є острівок – він унікальний, бо ніколи не занурюється у голубій чаші. Тут коливання рівня води не відбувається, як і не змінюється площа плеса за дощових опадів. Зате острів на плаву. Під його 4-метрову товщину можна зануритись. Температура води влітку не перевищує +15 °С.

Рослинний покрив безіменного острівка нагадує тундрову флору. Ростуть на ньому маленькі смерічки, а сам острів утворений буро-червоними сфагновими мохами, між якими росте журавлина дрібноплідна.

Подорож Закарпаттям: "Дике Озеро" - туристична родзинка Міжгірщини (ФОТО, ВІДЕО), фото-2

Дике озеро може служити еталоном перетворення озера у верхове болото. Що цікаво, заболочення відбувається не лише від периферії, але й від центру, де знаходяться острівець.

Глибина озера сягає 8 м. Вода тут чиста, прозора. У ній живе гольян. Це невеличкі рибки, які снують зграйки біля берега в пошуках їжі.

До Дикого озера прокладено екологічну стежку, пройшовшись якою, можна набратися маси незабутніх вражень. Екологічна стежка «Гребля – Озірце (Дике озеро)» розташована на північному схилі хребта Пішконя. Маршрут проходить шляхом крутизною від 10 до 35 на висоті від 800 до 1050 метрів над рівнем моря.

Подорож Закарпаттям: "Дике Озеро" - туристична родзинка Міжгірщини (ФОТО, ВІДЕО), фото-3

У різних місцях біля Дикого озера зведені дві колиби, які слугують прикриттям для туристів на випадок дощу, а за відсутності наметів – можливим місцем ночівлі. Навколо озера обладнана стежка, що дозволяє обійти озірце по периметру. А для ще кращого обзору цього куточку, створено оглядовий майданчик, що виходить на саме озеро.

Прозора вода озера дозволяє його гостям розглянути зграї риб, наприклад, форель і гольян, які розводяться в цьому екологічно чистому місці. Мандрівників приваблює також і найчистіше повітря на Дикому, яке має цілющі властивості. У літній час в навколишніх лісах можна збирати брусницю, чорницю, ожину і малину.

Цікаві факти: В Озірці водиться гольян. Це невеличкі рибки, які снують зграйками біля берега в пошуках їжі. Неподалік від стежки, яка веде до озера, в сезон буває багато грибів (переважно опеньків). Аби не заблукати, не варто відхилятися від маршруту далеко. Підйом до озера починається від Музею лісу і сплаву, який розташований на північно-східній околиці села Синевир. Взимку озеро замерзає. Дике озеро майже з усіх боків має круті береги. Його вода темно-коричнева, слабомінералізована. Поряд з Озірцем збудовано дві колиби, в яких можуть сховатися від негоди туристи, або навіть заночувати. Довкола озера обладнана стежка – своєрідний екологічний маршрут. Нею можна обійти водойму по периметру. Також тут є оглядовий майданчик на дерев’яному місточку, який виходить на саме озеро. У центрі озера Озірце є острів площею близько 0,02 гектара, він має болотисту структуру.

Подорож Закарпаттям: "Дике Озеро" - туристична родзинка Міжгірщини (ФОТО, ВІДЕО), фото-4

Легенди та перекази

Існує легенда, за якою в цьому місці ханом Дикої орди в землю було закопано золото, награбоване під час походу на Карпати.Ватажок татаро-монгол вирішив зарити тут скарби, так як нести їх далі було дуже важко. Утім, коли він повернувся на це місце, то тут вже було озеро, яке заховало в своїх водах все награбоване ханом. З тих часів озеро назвали Диким за його норовливий характер.

Крім легенди, назву озера можна пояснити і тим, що природа збереглася тут у своєму первозданному вигляді.

Подорож Закарпаттям: "Дике Озеро" - туристична родзинка Міжгірщини (ФОТО, ВІДЕО), фото-5

Як доїхати

Доїхати до озера Озірце (Дикого озера) можна на авто або громадським транспортом.

На авто

Необхідно прямувати трасою «Київ – Львів – Чоп» (М-06), у селі Нижні Ворота повернути на Воловець, далі їхати в напрямку Міжгір'я. У Міжгір'ї повернути за вказівником у бік Колочави. Село Синевир розташоване на відстані 22 кілометрів від райцентру.

Поїздом

Поїздами Ужгородського напрямку треба їхати до залізничної станції Воловець, далі автобусом до села Синевир.

Автобусом

Автобусом «Львів – Хуст», «Львів – Тячів», «Київ – Хуст» до селища Міжгір'я, далі – до села Синевир. Автобуси без пересадок до Синевира курсують з Ужгорода, Мукачева, Воловця та Міжгір'я.

Озеро Дике (Озірце) розташоване на відстані близько 4 кілометрів від Музею лісу і сплаву, на південь від села Синевир.

GPS-координати озера: 48,521667 N, 23,683889 O.

Джерело інформації та фото: Національний природний парк “Синевир”, фото: Ігор Меліка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дике озеро #Міжгірщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...