Кам’янець-Подільський музей-заповідник отримав від Закарпатської митниці конфісковані старовинні речі (ФОТО)

Сьогодні, 30 липня 2019 року, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник отримав від Закарпатської митниці старовині предмети. Серед них, зокрема, натільний хрест та давня скрипка.

Культурні цінності передано згідно з наказом Міністерства культури України від 28 травня 2019 № 433 «Про передачу вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів» та відповідно до рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави.

Натільний  хрест із мідного сплаву, виготовлений у Росії у 18-19 столітті, із ланцюжком, ймовірно виготовленим у 20 столітті, вилучено 28 червня 2015 року в зоні митного контролю пункту пропуску «Дяково» Закарпатської митниці ДФС. Незаконно переміщувала культурну цінність громадянка Російської Федерації. Згідно з рішенням Ужгородською міськрайонного суду іноземку визнано винною у вчинені правопорушення, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України, культурну цінність конфісковано в дохід держави.

Скрипку, як встановила експертиза, виготовлену в Чехії невідомим майстром у 1920-их -1930-тих роках, виявлено 8 вересня 2017 року на ділянці «Виїзд» митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС. Вивозив старовинний музичний інструмент на автомобілі «Volkswagen Touareg» громадянин України, який прямував у приватних справах до Чеської Республіки. Згідно з рішенням Ужгородською міськрайонного суду громадянина України визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу та конфісковано музичний інструмент, інформує ДФС у Закарпатській області.

Кам’янець-Подільський  музей-заповідник отримав від Закарпатської митниці конфісковані старовинні речі (ФОТО), фото-1 Кам’янець-Подільський  музей-заповідник отримав від Закарпатської митниці конфісковані старовинні речі (ФОТО), фото-2 Кам’янець-Подільський  музей-заповідник отримав від Закарпатської митниці конфісковані старовинні речі (ФОТО), фото-3 Кам’янець-Подільський  музей-заповідник отримав від Закарпатської митниці конфісковані старовинні речі (ФОТО), фото-4 Кам’янець-Подільський  музей-заповідник отримав від Закарпатської митниці конфісковані старовинні речі (ФОТО), фото-5 Кам’янець-Подільський  музей-заповідник отримав від Закарпатської митниці конфісковані старовинні речі (ФОТО), фото-6

 Читайте також: Закарпатський обласний краєзнавчий музей поповнився новим експонатом від митників

Митники музей старовинні речі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
43 перегляди у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі