Цього року майже 3 млн. гривень отримали місцеві бюджети Закарпаття від сплати туристичного збору (ВІДЕО)

2 мільйони 766 тисяч гривень – саме стільки отримали місцеві бюджети Закарпаття від сплати туристичного збору цьогоріч. Це податок, який обов’язково платять подорожувальники, які прибувають в те чи інше місто на відпочинок з ночівлею. Туристичний збір – це місцевий податок, його ставку встановлює саме місцева рада, але в межах визначених податкОвим кодексом.  Його розмір різниться для внутрішніх туристів та тих, хто приїздить в Україну із інших держав.

Маріанна ПЕРЕШ 

начальник відділу розгляду звернень платників податків

Для міста Ужгорода встановлено ставку для внутрішнього туризму в розмірі 0,5 відсотка – це приблизно 42 гривні за добу для однієї особи.  Якщо говорити про в’їзний туризм, то станом на цей рік встановлена ставка 1 відсоток  і становить приблизно 82 гривні. 

Туристичний збір громадяни сплачують так званим податковим агентам. Ними можуть бути готелі, мотелі, хостели, туристичні чи гірські бази, тобто будь-які об’єкти готельного типу. Списки таких податкОвих агентів місцеві ради зобов’язані оприлюднювати на своїх офіційних веб-сайтах. Цей збір туристи сплачують авансом.

Маріанна ПЕРЕШ 

начальник відділу розгляду звернень платників податків

Платниками цього податку є громадяни, тому сплачувати вони повинні туристичний збір податковим агентам як авансовий внесок, тобто до розміщення у місцях тимчасового розміщення або ночівлі. Тобто людина прибуває на територію адміністративно-територіальної одиниці, при заселенні вона авансовим платежем має сплатити податковому агенту цей туристичний збір.

Місцеві ради можуть визначити і категорію осіб, які звільнені від сплати цього податку. ЗокремА це можуть бути особи, які перебувають у відрядженні і мають відповідні підтверджуючі документи. Також це можуть бути інваліди, діти-інваліди та особи, що їх супроводжують, ветерани війни, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, а також особи, які прибули на лікування в санаторій і мають відповідну путівку.  Крім того туристичний збір не сплачують і особи, що не досягли 18 років. Кошти від туристичного збору агенти направляють до місцевих бюджетів.

 Маріанна ПЕРЕШ 

начальник відділу розгляду звернень платників податків

Кошти від туристичного збору направляють до місцевих бюджетів. Турист ичні агенти один раз в квартал подають до відповідних органів декларацію і вже на її основі направляють туристичний збір до місцевих бюджетів.

Податковими агентами можуть бути і громадяни, які надають послугу з розміщення особам, які не є членами родини першого і другого рівня споріднення. Такими об’єктами можуть бути як будинки, квартири, так і садові та дачні будинки, тобто будь які об’єкти нерухомості, які використовуються для тимчасового розміщення осіб.

Більше дивіться в сюжеті Ужінформу:

Читайте також: В Ужгороді провели вечір-презентацію продуктів виготовлених на Закарпатті

Туризм туристи заробіток надходження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
23 перегляди у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі