17:51, 29 липня 2019 р.
Від атомної субмарини до адміральського судна: На Ужі провели ювілейну "Ужгородську регату" (ВІДЕО)
Ужгородець Паша – постійний учасник традиційної літньої атракції – «Ужгородської регати». Щороку хлопець конструює плавзасоби цікавого дизайну. Так, у 2019-му Ужем пропливла саморобна атомна субмарина.
Паша ЖИГАЛЬ
учасник Ужгородської регати
Цього року я плив на трансконтинентальній океан-струмок підводному човні, ця атомна субмарина класу «форель в кущах яфини». Тут є висувний перископ, і з ним дуже зручно спостерігати як за фореллю, так і за яфинами. І хоч стартував останнім, але приблизно 15-16 кораблів обігнав, маю усі шанси!
Ужгородська регата-2019 стала не тільки ювілейною, 10-ою, а й наймасовішим запливом: аж 32 «шхуни» випливли з Підзамкового «порту», замикало колону адміральське судно та пасажирський лайнер. Цього року до участі долучилися і учасники, які сплавлялися Латорицею, Боржавою та Тисою. Організатори подарували ужгородцям сотні усмішок та гарний настрій, але водночас намагаються привернути увагу, зокрема, до екологічних проблем.
Федір ШАНДОР
організатор Ужгородської регати
Ми збирали сміття: своє, додаткове по дорозі, зона величезна. Річка після нас чиста – відправний порт теж чистий. Ми об’єднали Боржавську, Тисянську, Латоричанську регату. Тут об’єднані всі річки.
Сергій ДЕНИСЕНКО
організатор Ужгородської регати
Ми не проти, якщо пляшки та пінопласт пливуть Ужем, але лише один день у році, і то ми їх усі за собою збираємо.
Моряки закарпатського флоту уже традиційно креативили у створенні плавзасобів (за умовою змагань це мали бути немоторні чи саморобні конструкції), використанні оригінального декору й костюмів. Так, участь взяли кілька галер, каяків, пінопластових плотів, надувних човнів. Тут були пірати і вікінги, молоді вовчиці та рибалки, більше того… Ужем пропливла навіть площа Петефі!
Денис ЛАГОДІН
учасник Ужгородської регати
Вона пливе час від часу, ви знаєте, це часто обговорюється у місті, тому ми вирішили зробити таку легку тролінг-кампанію зробити. Це такі актуальні речі, які подаються з гумором. Плюс того, що ми менше штовхали, більше пливли цього року. Хоч лопатами загрібати і не дуже зручно. У нас так було на перші регаті, але тоді ми ще не знали що до чого. Тепер взяли лопати… Як розмірено роблять площу Петефі, так ми розмірено і пливли.
Традиційно до організації фесту долучилася міська організація захисту тварин «Барбос» та Рух підтримки закарпатських військових. Тут на імпровізованому камбузі готували стилізовані смаколики, спрагу можна було втамувати холодними напоями, зіграти у лотерею.
Ірина Олексіївна
волонтерка Руху підтримки закарпатських військових
Цього року взагалі дуже багато учасників та людей. По-перше, 33 кораблі брали участь. По-друге, подивіться: яка тут у нас черга до локації велика. Нам приємно, що нас уже впізнають, і йдуть до нас цілеспрямовано. Акцію робимо також і на підтримку наших моряків, 24 хлопців, які уже тривалий час не з нами, а утримуються у Лефортово. Ми пам’ятаємо про них, допомагаємо, як можемо.
Фінішувала регата під мостом Масарика, де не тільки підбили підсумки запливу та визначили переможців, але й провели посвяту в «моряки закарпатського флоту» (зокрема, водою з Ужа, Боржави, Латориці й Тиси).
Так, найшвидшим судном «Летючим Голландцем» стала команда «Кояк 3», яка пропливла всю дистанцію за 19 хв. У номінації «Веселий Роджер» як найоригінальніший корабель стала «Площа Петефі». Найшвидшим плавзасобом серед саморобних «Чорною каракатицею» – команда «Форель у кущах, яфини». Найчисельніший екіпаж «Ноїв ковчег» зібрали на борту корабля АС/DC – аж 32 –оє моряків.
Учасники Ужгородської регати також прагнули привернути увагу до полонених українських моряків — під час сплаву використовували символіку, зокрема, прапори морського флоту України.
Сергій ДЕНИСЕНКО
організатор Ужгородської регати
Ми говоримо про те, що ми є Закарпатський флот, а Закарпаття – це Україна. І ми не можемо бути осторонь українського флоту. Ми кажемо, що закарпатський флот є мирним, але у країні триває війна. Ми провели окрему акцію, аби привернути увагу до полонених моряків, виразити їм свою солідарність, єдине, що ми можемо для них зробити – сказати: «Ми з вами, хлопці, ми про вас не забули». І запросити їх на Регату-2020.
Головний приз Ужгородської регати-2019 – 10 тис грн – виборола команда, яка сплавлялася на площі Петефі.
Більше дивіться в сюжеті Ужінформ:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...