Під час розкопок в Ужгородському замку вже виявлено понад 50 цікавих артефактів (ФОТО)

Зброю 17 століття та цілу низку цікавих артефактів і знахідок виявили студенти та викладачі УжНУ під час літньої практики.

Шаблі, медальйони, монети та застібки – усе це виявили студенти Ужгородського національного університету під час дослідження руїн середньовічної церкви Святого Юрія на території Ужгородського замку.

В археологічній експедиції взяли участь 35 студентів першого курсу історичних спеціальностей, факультету історії та міжнародних відносин.

Під час розкопок в Ужгородському замку вже виявлено понад 50 цікавих артефактів (ФОТО), фото-1

Як зазначають ужгородські археологи, експедиція УжНУ вже була тут й минулого року, досліджувалася вівтарна частина церкви. Наразі розкопки проводяться в центральному нефі, який вважається найбільш давньою частиною церкви.

Вивчення знайдених артефактів дозволить їм провести датування церкви, яка функціонувала до першої половини XVIII століття, та встановити етапи її перебудови.

Керівник археологічної експедиції, кандидат історичних наук Володимир Мойжес зазначає:

"На площі, в якій ведуться розкопки ми знаходимо значну кількість артефактів, наразі ми маємо більше 50 індивідуальних номерів знахідок. Церква Святого Юрія функціонувала до 1728 року, тоді трапилася пожежа, яка завдала значних руйнувань замку та церкві. Замок був відбудований, а споруда церкви так і залишилася в руїнах. З 1740 року в стінах замку розташовувався австрійський гарнізон і солдати пограбували існуючі в храмі крипти з похованнями. Цьогоріч знайшли дві шаблі, медальйони, застібки, пряжки та монети, а також зафіксовано чимало поховань XV-XVII ст."

Під час розкопок в Ужгородському замку вже виявлено понад 50 цікавих артефактів (ФОТО), фото-2
Під час розкопок в Ужгородському замку вже виявлено понад 50 цікавих артефактів (ФОТО), фото-3
розкопки Ужгородський замок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
121 перегляд у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі