• Головна
  • Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО)
13:31, 22 липня 2019 р.

Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО)

Одним із найвідоміших туристичних об’єктів Закарпаття є єдина в Україні ферма плямистих оленів у селі Іза, недалеко від Хуста. Знайти її досить легко за величезним щитом-вказівником, встановленим біля повороту, що веде до ферми.

Численні туристи та гості із-за кордону приїжджають сюди аби помилуватися струнконогими красенями. Рідкісні олені з’явились на фермі ще у радянські часи – 1987 року. Гелікоптером їх доправили сюди аж із Калінінградської області.

Основна мета вирощування цих тварин – пантокрин – лікарська речовина, добута із рогів. Її застосовують при перевтомі, неврастенії, неврозах, слабкому серцевому м'язі, гіпотонії, для підвищення працездатності. У той час справа була надзвичайно прибутковою та давала великі гроші. Та в незалежній Україні сировина значно подешевшала – і оленячу ферму зробили туристичним об’єктом.

Подивитися на понад 300 плямистих тварин їдуть численні туристи. Головне прихопити із собою побільше сухариків та бублики – улюблених ласощів тварин. Через огорожу гості ферми годують тварин. На вигляд миролюбні, вони не люблять аби їх лащили, чіпали за шию чи просто гладили – спрацьовує інстинкт самозбереження, набутий природою.

Тому нагородою за ласку може стати добрий копняк передніми ногами. Доглядачі оленів твердять – сила польоту від такого удару – до 15 метрів!

Б’ються олені й між собою. Проте лише у період гону - восени. Сильніший самець може мати у своєму гаремі п’ять, а то й десять - двадцять самок. Слабак же лишається сам. Все просто – природній відбір.

Самка виношує маля сім місяців, а після народження оленятко вже через три дні втікає до лісу. До мами приходить лише поїсти, і постійно на одне й теж місце. Через кілька місяців воно вже їсть корми, а зовсім дорослим стає вже у чотири роки.

Літом тварини випасаються, а взимку оленів годують зерном і сіном.

Як вдалось дізнатись журналісту 0312, розцінка на вхід до ферми така ж, як і кілька років поспіль: 30 грн дорослі, 20 грн діти. 5 гривень буде коштувати відерце із кормом, ну а якщо група туристів - ви його отримаєте безкоштовно! 

Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО), фото-1
Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО), фото-2
Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО), фото-3
Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО), фото-4
Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО), фото-5
Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО), фото-6
Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО), фото-7
Ідея для подорожі: на Закарпатті знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів (ФОТО), фото-8
#ферма плямистих оленів #Закарпаття #Іза
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...